Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek az ellen jogi lépéseke...

Tehetek az ellen jogi lépéseket, hogy anyám kitegyen otthonról 33 évesen?

Figyelt kérdés
Nincs hová mennem és le vagyok százalékolva, így munkát is nehezen tudok vállalni, mert volt egy gerincműtétem 6 éve. Ilyenkor mit lehet tenni? Az a baj ügyvédre sincs pénzem, mert amit kapok az államtól az még a megélhetésemre sem elég. Egy ismerősöm szerint rokontartási pert kéne kezdeményeznem, de azt sem tudom mi az. De nekem elsősorban a lakhatással van problémám, mert ha kitesz otthonról nem fogok tudni hová menni. Más élő rokonom már nincs. Tudnátok tanácsolni valamit?

2018. aug. 16. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szellemi munkában miért akadályoz egy gerincműtét?
2018. aug. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Keresd meg a helyi önkormányzat szociális munkását, ilyen mindenütt van, ő segíthet mindenben, van u.n. népügyvédje, ö is tud segíteni, ne hagyd magadat, mint felmenő te vagy az elsődleges örökös is majd
2018. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

"mint felmenő te vagy az elsődleges örökös is majd"

Ilyen hülyeséget ne írj!

Elöször is, amíg az anya él, addig semmiféle örökösröl szó sem lehet, az csak akkor jöhetne szóba, ha meghalt az anya.

Másodszor, amíg az anya él, addig azt csinál a vagyonával (a lakással is), amit akar, akár eladhatja, az árát elköltheti, mert az ö saját tulajdona.


Ettöl eltekintve meg jogában áll a felnött lányát kirakni a lakásból, nem köteles eltartani, márcsak azért sem, mert láthatólag a kérdezö ingyen él az anyja nyakán.

Egy gerincmütét után, föleg 6 évvel késöbb már semmi akadálya annak, hogy valaki dolgozzon, legfeljebb nehéz fizikai munkára nem alkalmas.

A rokontartás mint ötlet szintén értelmetlen, ez akkor jöhetne szóba, ha a kérdezö még tanulna, vagy ha már idös, és ezért nem képes eltartani saját magát, az nem ok, hogy lusta bármit is csinálni.


Kérdezö: sürgösen keress valahol egy szobát, kezdj el dolgozni és állj a saját lábadra, ne anyádon élösködj!

2018. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Amúgy nem lány vagyok, hanem fiú, de mindegy..


Apámnak egyébként van haszonélvezeti joga az ingatlanra, de nem velünk él. Ő esetleg tehetne olyan feltételt, hogy engem ne tehessen ki anyám a házból? Esetleg át is ruházhatná rám a haszonélvezeti jogát?

2018. aug. 16. 07:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek, mint felmenő?:DD


Kérdező, engem azért érdekelne, miért akar anyád kitenni, mennyire vagy rokkant, milyen végzettséget szereztél, milyen munkákra vagy képes. Ahogy írták, a gerincprobléma nem akadálya a szellemi munkának. Rokontartást valóban lehet kérni, nem kell hozz ügyvéd, minden bíróságon vannak fogadónapok. Ott segítenek összeállítani a keresetet, ingyen, jogi tanácsokat is kapsz. Önkormányzatnál lehet érdeklődni, pályázni lakásügyben, munkaügyi központnál munkaügyben, ingyenes tanfolyamok is vannak, ha nincs megfelelő végzettséged.

2018. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt rosszul írtam az elején, hogy más rokonom nincs. Úgy akartam írni, hogy anyámon és apámon kívül más rokonom nincs. Apám másik városban lakik és van neki másik családja, úgyhogy hozzá semmiképpen nem mehetnék lakni.
2018. aug. 16. 08:03
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha apád haszonélvezeti joggal bír, és jóba vagy vele, akkor nyert ügyed van!!!!

A haszonélvező rendelkezhet úgy hogy bérbeadja neked az ingatlan egy részét, (bármennyiért) vagy ingyen is lakhatsz ott ha ő erre felhatalmaz!!!!

A tulajdonosnak semmi beleszólása!

2018. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha anyunak is van haszonélvezeti joga. Amúgy nem mindegy, hogyan és ki által történt a haszonélvezet alapítása, ugyanis van olyan formája, ami vissza is vonható.
2018. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

#7, #8-nak:

Jog, ami visszavonható? Mondj már egyet! :)

Ha pedig mindkettőnek lenne, az egymás jogait nem csorbítja, csak a haszon megosztására vannak kötelezve!

Ha apuci ingyen adja a saját joga alapján, akkor anyuci így járt!

2018. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 vagyok:

Erre mondják hogy közös lónak túrós a háta!

2018. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!