Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örököl ebben az esetben?

Ki örököl ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy néni és egy bácsi a bácsi 92 éves nincs más élő rokona,mint Svájcban élő húga. A bácsit a felesége halál után ,miután elveztette minden egyebét befogadta a néni akinél most lakik. ide jön a nyugdíja és a néni rokonai segítettek neki a kárpótlást intézni a hadifogsága után, s a félretett pénzét is a néni és a lánya kezeli. De hivatalosan ki az örökös ha a bácsi meghal? A bácsit féltem, mert ugyanis már volt arra példa,hogy hozzányúltak a pénzéhez, mert ki kellett fizetni egy mágneságybetétet, amit egy bemutatón vett a néni és a lánya? Nem úgy van,hogy ilyen esetben a legközelebbi vér szerinti hozzátartozó örököl, tehát a külföldön élő testvér?

A bácsi azzal,hogy nem ő kezeli a pénzét, már mint a nyugdíjat lényegében a lakhatásához az ellátásához hozzájárul.


2008. nov. 3. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
ha nincs végrendelet illetve eltartási szerződés és nem gyámok, akkor szerintem a huga. Bár abban sem vagyok biztos, h a gyám örökölhet e egyáltalán.
2008. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Mivel "csak" megtakarított pénze van, ha

1. bankban van és van a néninek hozzáférési joga, esetleg közös a számla akkor valószínű a néni, amikor meghal a bácsi, egyből felveszi a pénzt - örökség nincs

2. párna alatt van, a néni közli, hogy még életében elköltötte a bácsi - örökség nincs

3. eltartási szerződés, gyámság alá vétel - a néni örököl

Ellenkező esetekben a svájci húga örököl.

2008. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A pénz ha jól tudom a bácsi nevén van meghatalmazott hozzá a néni.

Eltartási szerződés, gyámság nincs.

Így is a néni örököl? Vagyis hát ugye csúnyán mondva "lenyúlja" a bácsi pénzét.

S mi van akkor ha a néni hal meg előbb? Neki két gyereke van a ház fele az övé a másik felét már örökölték a gyerekei.

Ilyenkor jó esetben a bácsi marad megtűrt a házban?

2008. nov. 3. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sokan (el nem ítélhető módon) amikor meghal egy hozzátartozója és van hozzáférése a bankszámlájához, leveszi róla a pénzt (vagy egy részét) a ....... örökösödési illeték miatt. Szóval, simán előfordulhat, hogy a néni megteszi magát örökösnek ily módon. Abban az esetben, ha a néni hal meg előbb, a bácsinak menni kell - persze előfordulhat, hogy a néni gyerekei tovább ápolják-lenyúlják a bácsit...

Üdv.: 2.

2008. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A bácsinak ha jól értem, nincs semmilye a járadékain kívül. Sőt még él is, tehát az örökösnek mindenképpen türelemmel kell lennie. Egy idős ember gondozása nagy türelmet és odafifyelést igényel. Ha gyámság alá lett helyezve, akkor évente el kell számolni az önkormányzat felé. Ha nincs, és feltételezzük, hogy még tiszta elmével bír a bácsi, akkor azt tesz a pénzével amit jónak lát. Ha valakinek tudomása van arról, hogy esetlegesen méltatlan bánásmódban részesül, be lehet jelenteni az illetékes önkormányzat gyámügyi osztályán.
2008. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincs gyámság alatt. kicsit megkopott az idővel, de még tiszta az elméje. 91 éves.

A baj az,hogy nem lehet ebben a családban követni ki kinek adott kölcsön és kinek a pénzével él vissza. Mert a Néni és a lánya ill. a fia állandóan körbehitelezi egymást. Bajok lesznek még itt az tuti.

2008. dec. 16. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:

és te ki vagy ebben az ügyben ?

ha a bácsi tiszta, és így intézi az ügyeit, akkor neked az miért fáj ?

2009. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ebben az ügyben az igazságszerető unokameny vagyok. Nekem ebből hasznom nem lesz.
2009. jan. 3. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:

nem úgy tűnik ! ugyanis az unoka is lehet örökös.


Nem ti tartjátok el a bácsit, csak fáj, hogy valaki eltartja ???!!!!

2009. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szó sincs erről.


A bácsi nekem és a férjemnek sem se kutyánk se macskánk. Csak éppen nem szeretném ha rosszul járna az aki az örököse.


Csak azért mert a néni befogadta és a nyugdíját, a kárpótlását lenyúlta.

Egyszerűen utálom az igazságtalanságot erről szól a mese.

Ha a bácsi meghal én nem tehetek semmit úgysem. Hiszen nekünk nem rokonunk. csak nézhetjük amit valaki jól jár vele. S sajnálnám ha az nem a jogos örökös lenne. Vagyis a bácsi még élő húga.

2009. jan. 4. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!