Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örököl ebben az esetben?

Ki örököl ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy néni és egy bácsi a bácsi 92 éves nincs más élő rokona,mint Svájcban élő húga. A bácsit a felesége halál után ,miután elveztette minden egyebét befogadta a néni akinél most lakik. ide jön a nyugdíja és a néni rokonai segítettek neki a kárpótlást intézni a hadifogsága után, s a félretett pénzét is a néni és a lánya kezeli. De hivatalosan ki az örökös ha a bácsi meghal? A bácsit féltem, mert ugyanis már volt arra példa,hogy hozzányúltak a pénzéhez, mert ki kellett fizetni egy mágneságybetétet, amit egy bemutatón vett a néni és a lánya? Nem úgy van,hogy ilyen esetben a legközelebbi vér szerinti hozzátartozó örököl, tehát a külföldön élő testvér?

A bácsi azzal,hogy nem ő kezeli a pénzét, már mint a nyugdíjat lényegében a lakhatásához az ellátásához hozzájárul.


2008. nov. 3. 10:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
Ott a lehetőség a kedves rokon előtt. Gondoskodhat Ő is a Bácsiról. Vagy a rokonai. Furcsa ez a más pénzéért aggódás. Én a Bácsi helyében mindent felélnék, és a rólam gondoskodókat tenném meg kedvezményezettnek. A Bácsi nem kell, csak az örökség? Én ezt tartom ronda dolognak.
2009. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!