Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ilyen "gázpisztolyt" talál...

Ha ilyen "gázpisztolyt" talál nálam a rendőr, megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Ha egy A+A Pioner-t vagy egy A+A Dobrinja-t találnak nálam, abból lehet bajom? Mert ezek jogilag nem minősülnek gázpisztolynak, hanem folyadéksugár-kilövőnek(a Pioner-ről szakvélemény is van), viszont ezeket kivihetem az utcára? És ha igen, csak gáztölténnyel, vagy paprikát is használhatok?

Ezekre nem lehet engedélyt kiváltani(a gázpisztolyokkal ellentétben).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 22. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Gázra lehet engedėlyt pontosabban kell is, ha utcán hordani akarod! Műszakilag is rendben kell lennie. Ha valamelyik nincs büntetnek. Ezekre amit írtál, szerintem kell,de ha rendben vannak a jard megmondja.
2018. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1: nem, én nem az vagyok, aki alkalmasint le akarja puffogtatni a neki tartozókat, és egyébként pedig nem tudom, hogy milyen okból kell ide választ írni, amikor kicsit sem konyítasz a témához. A legprimitívebb ember is tud olyan kérdéshez értelmetlen, haszontalan, felesleges választ írni, amiről fel sem bírja fogni, hogy mi a bánatról szólhat.

Ha valakit érdekel, jaj de baromi meglepő, utcai önvédelemre kell.

2018. aug. 22. 17:23
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 köszi a választ, de nézd meg ezt a linket:

[link]

itt egyértelműen le van írva, hogy nem minősül gázpisztolynak, és tudom, hogy gáztölténnyel KKVE-nek sem, szóval elméletileg nem lehet semmi bajom belőle, ha egy ilyen van nálam, viszont attól tartok, hogy akkor, ha egy rendőr ezt meglátja nálam, jó eséllyel belém fog kötni, de nem tudom, mit tudok neki mondani, hogy ne vigyen be. Meg tudom neki mutatni a szakvéleményt, de ez egyrészt csak a Pionerhez van, másrészt ez nem garancia arra, hogy nem köt belém.

2018. aug. 22. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:
A cuccal sokat kell gyakorolni és drága holmi . Ez helyett paprika vagy CR spré inkább jobb és ötödébe kerül nincs mozgó kopó alkatrész , nem is tartós darab fegyverfórumon írtak róla .
2018. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam 1 Pioner és 1 paprika gázspray szokott lenni mindig önvédelemre. A Pioner olyan kicsi-könnyű, hogy tényleg mindig nálad lehet szinte úgy, mint egy gázspray.


Fogtam kezembe a boltban a Dobrinját is, de a Pioner nekem méretre jobban tetszett. (Kb. egyformák hosszra, magasságra csak a Dobrinja vastagabb)


Ja igen, ezekre nem kell a világon semmi engedély. Bemész a boltba, megveszed, 'oszt hordod :)

2018. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. szept. 9. 12:21
 7/7 anonim válasza:
35%
Ha nincs rá engedélyed, ugyan úgy mint a gázfegyvernél, elkobozzák és bevizsgálja fegyverszakértő. Mivel egy rendőr ránézésre nem tudja eldönteni hogy az milyen fegyver, vagy nem fegyver. Ezt jobb ha tudod.
2020. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!