Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy gyerek öngyilkos lesz...

Ha egy gyerek öngyilkos lesz az iskolában mert egy tanár bármi oknál fogva lelkileg beletipor, akkor a tanárt előveszik-e?

Figyelt kérdés

Egy durvább japán animébe láttam egyszer hogy a gyerek egyest kapott, a tanár meg leordibálta és olyasmiket mondott neki amit egy gyereknek nem kellene.

(Amikor gimibe jártam személyesen is láttam ilyeneket a tanárok részéről amúgy)

Tehát a gyerek az animébe megvárta amíg a tanár kitombolja magát, majd egy éles tárggyal elvágta mindkét erét. Ugye japánban nagyon nagy az öngyilkosságok száma, ez ott teljesen más lelkileg mint pl itthon.


Ha megtörténne egy ilyen a való életben, akkor a tanár felelős lenne a gyerek halálért?


2018. aug. 22. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Igen, felelős lenne. Jobb esetben börtönbe is kerülne.
2018. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem. És aki nem erre a világra való, az ne is ezen éljen.
2018. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gyerek iskolában van, addig a tanár a felelős érte. Bármiért is lesz öngyilkos, a tanárt előveszik. Nem tudom, hogy ez Japánban hogy van.
2018. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 3


A kérdést amúgy Magyarországra értettem.

Amúgy az egészt csak azért tettem fel mert tényleg brutális tanárokkal volt dolgom iskolás éveim alatt (nem mind persze), én jó tanuló voltam engem általában nem értek ilyenek, hanem a társaimat.

2018. aug. 22. 18:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

tegyük fel, hogy a gyerek ennyire lelkibeteg, a tanár meg ennyire idegbeteg.

Miből gondolod, hogy az anime történései lennének a valóságban is, konkrétan, hogy mindenki csak nézné amíg a gyerek elvérzik és meghal?

2018. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Miből gondolod, hogy az anime történései lennének a valóságban is, konkrétan, hogy mindenki csak nézné amíg a gyerek elvérzik és meghal?"


Biztos próbálnák megmenteni, de a teremben lenne ~20 kiskorú akiknek szinte biztos nincs ilyen tapasztalata, és lenne 1 nagykorú aki meg idegbeteg lett az évtizedek alatt, és nincs nála sem garancia még arra sem hogy lenne elsősegély vizsgája. Én több mint 50% esélyt adnék hogy meghalna a gyerek ha ez megtörténna a valóságban. Hány perc alatt vérzik el ha mindkét kezét felvágja? 2-3perc? Kevesebb? Mentő nem ér ki addig :(

2018. aug. 22. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Ez konkrétan megtörtént nálunk kb 10 éve. Egy társunkat egy csínyért nagyon leszidtak és kirúgással fenyegettek, erre hazafelé a vonat elé feküdt. Nem lett semmilyen jogi következménye a tanárokra nézve, szerintem helyesen.
2018. aug. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is voltak ilyen pszichopata tanáraim - soha sem a tanulással volt gond, és így visszagondolva, nem is a viselkedésemmel.


-Általános másodikban az osztállyal a parkban játszottunk, és találtam egy elhasznált tűzijátékot (római gyertya), szép színes volt, 8 évesen az ugye nekem kellett, visszavittem a suliba :) Az osztályfőnököm, egy vén banya, kapásból leordította a fejemet az ebédlőben! Pár napig eltartott ez a rémhír, az osztálytársak kiközösítettek (Veszélyeztetsz minket, tüzeskedsz, meg ilyenek miatt).


-Harmadikban verekedtünk egy sráccal, aki azért jött nekem, mert én szidtam (nem igaz, de valaki ezt mondta neki), én jöttem ki győztesen, az meg elkezdett sírni... Szintén kioktatás, ordítás (csak velem), mert "Nem verekedtetek, Te verted! Agresszív vagy, nem tudsz viselkedni!"


-Persze később volt olyan is, hogy engem vertek el ketten, és a tanár annyit mondott "Ja, hát ez van, ha csúfolódsz!" Ami persze nem volt igaz :) Mindegy, ezzel a tanárral több probléma volt, és kirúgták, még az évet sem dolgozta végig.


Visszagondolva, a legdurvább 1-3 osztály (és ezt a mai napig így gondolom), az ebéd volt, mármint, hogy "Mindent meg kell enni! Addig nem állsz fel az asztaltól!" Emlékszem, ki volt írva az étlap előre, és otthon este nem vacsoráztam, hogy azt a moslékot másnap meg tudjam enni!


Még írhatnék vagy vagy 10 esetet ami velem történt, és vagy 50-et, ami az osztálytársaimmal, de térjünk át középsulira :)

Harmadikban kezdődtek a gondok, amikor hajtottam egy csajra, és a tanárunk is, meg egy osztálytársam :) A csaj abszolút antiszociális volt, remekül kijöttünk, olvastunk egymás gondolataiban... az első 2 hónapban állandóan belémkötött a tanár, csak engem szívatott, feleltem, elakadtam, 1-es, puskáztam, elvette a dolgozatom, 1-es, ha hetes voltam, talált valamit "Szemetes az osztály, hozz egy söprűt!", újrafutod a 12 percet, stb. szó szerint idegileg kikészültem! (Sokat maradtam otthon szerdánként "pihenni" és az iskolaváltáson gondolkodtam).


Vicces, de a csaj volt rám nagy hatással, neki a nagyapja volt a példaképe, aki a semmiből jött, és hihetetlenül sokra vitte a pozitív hozzáállásával, kitartásával. Akkor én is belelendültem, mondhatni felvettem a kesztyűt, egyre jobban élveztem a dolgot! Ha belémkötöttek, csak összecsaptam a kezem, és mondtam "Jólvan, király, lejátsszuk!"


Végül érettségi utáni évben kirúgtak a suliból, ami annak köszönhető, hogy jól csináltam :) Viszont ezzel a hozzáállásomal az első, majd második munkahelyemen elsöprő sikert arattam a tárgyalásoknál, és 6 év után saját vállalkozást alapítottam, ami így 2 év után kezd beindulni... szóval mindenből ki lehet hozni a legjobbat, csak és kizárólag hozzáállás kérdése ami egyedül rajtunk múlik! :)

28/F

2018. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha ott helyben lesz öngyilkos a tanórán, akkor előveszik a tanárt, mert a tanár a felelős a tanóra időtartama alatt a gyerekekért (szóval nem azért veszik elő, mert a gyerek öngyilkos lett a tanár miatt, hanem mert meghalt a tanár óráján). Ha ráesik egy szekrény és meghal, akkor is előveszik a tanárt. Bármi baja lesz a gyereknek a tanóra alatt, akkor a tanárnak kell felelősséget vállalni.


Viszont olyan esetben, ha a gyereknek valami lelki baja van, a tanár pedig rátesz egy lapáttal erre pl. lelki terrorral, a gyerek pedig otthon vagy akárhol öngyilkos lesz, akkor a tanárt nem veszik elő, mert nehéz lenne bármit is rábizonyítani, az jogilag nem tényállás, hogy lelkileg terrorizálta. Aki öngyilkos lesz, annak egyéb lelki problémái vannak, szóval nem a tanár miatt lesz valaki öngyilkos, hanem mert valamilyen lelki defektje van. Szóval el lehet a tanárt ítélni erkölcsileg és emberileg ilyen esetben, de jogilag elég nehéz, sőt, nem is lehet.

2018. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

A tanárok okozta lelki sérülésért mindig is a diák volt egyedül a felelős. A tanár szent. Nem tehet semmiről. Engem még vas csővel is Megütött az ofő és eltörött az orrom. A diák ki van szolgáltatva. A felnőtt tud neki segíteni, de nekem nem volt, aki segített volna.

Bementem a közeli kórházba. Ellátták az orrom, kaptam orvosi igazolást. Senki nem kérdezte, mi történt.


Én, mint gyerek csak státusz és szoctám miatt kellettem.


A másik tanár karddal vett a gyerkek fenekére, ha olyan kedve volt, mert pl valaki nem tudott 25 fekvőtámaszt lenyomni.

Semmi következménye nincs az ilyen viselkedésnek. Sem. A lelki terror, ami nálunk folyt az eminenseknek is kijárat, nem csak a problémás gyerekeknek. Azzal még annyira sem foglalkoztak.


Ez van. Katolikus iskolába jártam. A Piaristákhoz. Senkinek nem kívánom azt a 4 évet, amit ott töltöttem!

2019. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!