Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtok ajánlani gyors, olcsó...

Tudtok ajánlani gyors, olcsó jogi tanácsadót?

Figyelt kérdés

Kiskereskedelmi, online vásárlásos ügymenetben adódott gondom. Kicsit komplikált. Ehhez kellene néhány napon belül gyors segítség.


Kinek mi a személyes véleménye?

Online vásároltam EGYEDILEG a vállalkozásom számára készített termékeket 100.000 Ft értékben. Ezeket egy fontos eseményre rendeltük cég népszerűsítési céllal.

1 hónappal az esemény előtt a bolt 1,5 hetes határidőt vállalt. 2 hét után nekem kellett kilincselnem, hogy hol vannak a termékek. Újabb 1 hetet kértek, de ezt sem tartották. A termékek nem érkeztek meg végül a 4. héten sem, így máshonnan kellett gyorsan beszereznünk silányabb minsőgében.

Tudom, hogy a vevőnek nincs elállási joga egyedileg készített termékek esetén, de mi van akkor, ha az eladó az általa vállalt határidőket nem tartotta be és emiatt nekünk tárgytalanná vált azok felhasználása és anyagi kár ért minket? Ilyenkor sem állhatunk el, nincs kártérítés? Hiszen egyértelműen az eladó mulasztott.



2018. aug. 23. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez egy szimpla szerződésszegés, amely az egyik félnek kárt okozott. Bírósági úton lehet kimondatni a szerződésszegést és az ebből származó kárt, utána behajtani a bírósági ítélet összegét.
2018. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!