Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudnám a munkahelyemet...

Hol tudnám a munkahelyemet feljelenteni, ha járvány terjedése ellenére behívják az embereket dolgozni?

Figyelt kérdés

súlyos hányásos-hasmenéses járvány tombol a cégnél, ami 40 fokos lázzal jár.


egyre több ember betegszik meg, mivel a kollégák bejárnak betegen.


kijelentettem h nem megyek be (kisgyermekem van, idős nagymamámat látogatom napi szinten, ha elkapom ezt a betegséget, ők s elkaphatják tőlem), erre a főnököm azt mondja, "el is lehet menni" (vagyis kirúgással fenyeget)


arra gondoltam, hogy régen az ÁNTSZ, vagy hasonló szervezet rendelte el egyes helyek bezárását amíg a járvány elmúlik, most hova lehet fordulni ilyen ügyben? rendőrségi feljelentésre történik esetleg valami érdemleges, vagy ezzel nem is érdemes időt fecsérelni?


2018. aug. 27. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Mi a fenének jelentgetsz ki dolgokat?

Pofázás helyett elmész az orvoshoz és beteget jelentesz!

Ilyen egyszerű!

Miért nem tudod tartani a szád? Gondolom te vagy ott az ügyeletes hangadó, a többi meg röhög a markába.

Most meg fel akarod jelenteni a céget, ami egyenes út ahhoz, hogy elveszítsd a munkahelyed.

De ha ez a célod, akkor csak intézkedj!

2018. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Én régebben egy gyermekjóléti intézménynél voltam karbantartó meg ilyen gondnok féle másodmagammal. Gyakorlatilag minden szart a nyakunkba varrtak, favágás, fűnyírás. Egyik este szólt az intézményvezető, holnap fiúk ki kellene menni az X utcai iskolába összevágni a fát. Reggel bemegyek és semmi kedvem nem volt fát vágni, amit el is mondtam a kollégámnak.

-Hát jó, akkor ma nem vágunk fát.

-Azt meg hogy?

-Majd meglátod.

Felmentünk eligazításra, ahol minden reggel a munkát kiosztották, kollégám az intézményvezetőhöz:

-Fúúú Zita, hogy lehullottak a levelek a tölgyfákról itt a bölcsi előtt.

Intézményvezető:

-Láttad? Meg a makk is.

-Most meg hogy ráesett az eső még csúszik is, egyik járókelő majdnem elesett. No megyünk akkor kifelé összevágjuk a fát.

-Srácok várjatok már egy percet! Nem tennétek meg, hogy ma bent maradtok és összegereblyézitek a leveleket? A fa meg úgy is ráér...

-Hát egye fene...


És még úgy tudta beadni, hogy az intézményvezető azt hitte ez az ő ötlete volt és mi teszünk neki szivességet.

2018. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha esetleg erre tévedne egy erdész azzal meg én nekem kellene beszélni köszönöm! Kohász isjó!



# 2


hát én ezen most olyan jóízűt nevettem, hogy az hihetetlen :D Köszönöm szépen!


A kedves kérdező meg nem értem mit pampog. Ha el akar menni betegre akkor nem fenyegetőzni kell vele, hanem elmenni. Ha fenyegetőzől akkor mindenki azt fogja hinni, hogy kamubetegre mész, ha meg egyszercsak betelefonálsz h nem mész azzal meg nem tudnak mit csinálni.


Amúgymeg nem az ANTSZnek kell szólni, hanem a NAVnak, hogy ki hogy van bejelentve, esetleg mi hogy van elkönyelve a cégnél. Esetleg a főnököt is megkérdezheted, hogy mi lenne a véleménye arról - hogy ha már így játszuk a játékot - akkor te leülnél beszélgetni egy fél órát egy navossal. Ha ő úgy játszik, hogy köcsögségből kirúgással fenyeget, akkor te meg köcsögségből élsz az állampolgári jogoddal és kötelességeddel, és szépen elmondasz mindent a navnak a cégedről. Kíváncsi vagyok a főnök mit szólna hozzá. Nem kell ám betojni attól mert főnök, igazából ő van vesztett helyzetben, mivel rajta nagyobb felelősség van mint rajtad. Téged max kirúgnak és 3 nap alatt találsz új munkahelyet. Ő nem biztos hogy ennyire önfeláldozó lenne :) Legyél laza, oltsd be a köcsögöt.

2018. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szövegértésből 1-es, nem én vagyok beteg hanem a kollégáim

és féltem h megbetegszem


de már lényegtelen, mert feljelentettem a céget, kint is voltak az ellenőrök, lehet h jön a NAV is...

2018. szept. 2. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Én pontosan értettelek! Te vagy aki nem érti!

Miből állt volna NEKED lemenni az orvoshoz és valamivel betegállományba menni, ha körülötted mindenki beteg és nem akarod elkapni?

De azt csinálsz (vagy csináltál) amit akarsz, a te dolgod!

2018. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Te ne adjál itt senkinek egyeseket szövegértésből.

Esetleg magadnak egy ötöst okoskodás ból

2021. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!