Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a munkahelyemet...

Feljelenthetem a munkahelyemet és a főnökeimet rágalmazásért?

Figyelt kérdés
7 hónapja dolgozom egy műszaki áruházban. 3 napja a főnökeimnek feltűnt valami olyasmi dolog hogy egy drága termék dobozában nem az a termék van hanem egy jóval olcsóbb. A doboz tényleges tartalma pedig eltűnt. Néhány kollégámtól hallottam vissza hogy esetleg engem vádolnak visszaéléssel az eltünt cuccokkal kapcsolatban. A szemembe még nem vádaskodott egyik főnököm sem. Én tudom hogy nem csináltam semmi ilyen dolgot! Soha nem loptam még egy szeget sem! Egy barátomat is hasonló indokkal rúgták ki réggebben a munkahelyéről. Ha megvádolnak bizonyíték nélkül akkor feljelenthetem őket rágalmazásért?

2011. dec. 3. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor igen, de legjobb lenne ha beszélnél a főnököddel meg a kollégáiddal, és a lehetőlegjobb lenne ha kiderítenéd, hogy ki a tettes
2011. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem akarok magamtól beleszólni a dologba. Semmi közöm hozzá! Ha viszont megvádolnak szemtől szembe akkor megy a feljelentés. De ilyen esetben a céget szokták feljelenteni vagy azt a személyt aki megvádolt?
2011. dec. 3. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne közöd hozzá. Vagy nem azt terjesztik, hogy te voltál? Dughatod a fejed a homokba, de ha kipattan, már késő lesz. Gondolom nem az a fő cél, hogy sikerüljön feljelenteni bárkit, sok cirkuszt elszenvedni, munkahelyről eltávolíttatni. Hanem talán egy jó munkahely normális kollégákkal és főnökökkel, jó együttműködéssel. Nem gondolod, hogy az eltűnt holmi tényleges kár, amelyért a főnök feje fáj, de ha nem segítenek neki, akkor kénytelen drasztikusabb eszközökhöz nyúlni?
2011. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha megvádolnak bizonyíték nélkül akkor feljelenthetem őket rágalmazásért?"


Csak ha erkölcsi (pl nagy nyilvánosság előtt rádkiabálják) vagy anyagi (kirúgnak vagy levonnak a béredből) károd is származik belőle. Önmagában csakazért mert rád gyanakszanak nem.

2011. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen feljelentheted, de akkor Neked kell bizonyítani! Ellenkező esetben, a vizsgálat után, ha ártatlan vagy, követelhetsz kártérítést is, rossz hír keltése, stb. miatt!
2011. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy konkrétan engem vádolnak hanem egy másik kollégámat és engem. Egyszerre kezdtük 7 hónapja és nyílván azért gyanusítanak mert újak vagyunk!

Nem terjeszt senki semmit, hanem csupán valami hasonló hangzott el: "A két úgy srácnak nem lehet hogy köze van hozzá?"

Azért írtam hogy engem vádolnak mert a "2 új srácban" én is benne vagyok.

Bocsi a pontatlanságért!

Én tudom hogy nem voltam! A tesóm szerint bizonyíték nélkül úgysem mondják a szemembe! Úgyhogy nem érdekel a dolog! Ha megvádolnak megy a feljelentés!

2011. dec. 3. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs értelme feljelenteni, amíg nem vádolt meg semmivel. Anélkül bukik a vád alapból. Ha tényleg megvádolnak, akkor pedig abszurd dolog rágalmazásért feljelentést tenni, hagyni kell hogy megkezdjék a nyomozást, ha nem tettél semmit akkor bukják a helyzetet, ezután lehet feljelentést tenni rágalmazásért. Amennyiben megvádolnak és a nyomozás alatt kirúgnak, akkor elmész szépen a munkaügyi bíróságra miután kimondták az ártatlanságodat és indítasz egy munkaügyi pert, amit röhögve megnyersz.
2011. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rágalmazás egyrészt még nem történt meg, annak pedig sem kísérlete sem előkészülete nem értelmezhető, tehát nincs miről beszélni.

("néhány kollégámtól hallottam vissza, hogy esetleg engem vádolnának") - ha emiatt pattogsz, TE leszel a rágalmazó.

Másrészt a rágalmazás magánvádas bűncselekmény, ott neked kell képviselni a vádat, nincs ügyész, meg ilyesmi!

Szóval, ha fel vagy készülve egy hosszadalmas jogi procedúrára, amit neked kell vinni, akkor oké, ellenkező esetben felejtős.

2011. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!