Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állandóan ugat a szomszéd...

Állandóan ugat a szomszéd korcsa. Tényleg nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés
Hiába beszélek vele, az öreg nem tesz semmit. 5 éve hallgatom minden nap ezt a dögöt, ahogy végigvonyítja az éjszakát. Nem tudunk tőle aludni. Nem akarok évekig sem pereskedni. Ha megmérgezem és kiderül hogy én voltam mire számíthatok?
2018. aug. 28. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A mérgezés állatkínzás. Beszélj a kutyával.
2018. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Ugass te is.
2018. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem az ilyeneket. A gazdáját nem zavarja? Nem is laknék már ilyen kutya mániás környéken. Mi értelme ennek hogy minden kertes ház tele van idióta dögökkel? Biztos ez is magyar kultúra része.

Megoldás: Feljelentés, vagy szét rúgod a fejét (a kutyának, az nem kínzás)

2018. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Birtokvédelmet kérhetsz a jegyzőtől...


Ha kinyírod a kutyát, lehet hogy a tulajdonosa téged nyír ki (van ahol "családtag" a kutya, mint egy gyerek vagy testvér).

2018. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kutya mérgezése, fejének szétrúgása, általában véve bármilyen bántalmazása nem szép dolog, és törvénybe ütköző cselekedet is (Btk. 244. §(1) - két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető). Ezt semmiképpen ne tedd!

Muszáj lenne a gazdájával beszélni. Elmondhatod neki, hogy hatósági útra tereled az ügyet, ha nem változtat. A kutya nem szórakozásból ugat és vonyít éjszaka, és legfőképpen nem a Te bosszantásod a célja. Valami nincs rendben a tartásával. Esetleg kis helyen tartják, meg van kötve (a kutya tartós megkötése, láncon tartása tilos és büntethető!). Nagy mozgásigényű kutyák esetén a néhány négyzetméteres udvaron sem tudja magát kimozogni a kutya. Sétáltatni kell, foglalkozni vele.

Ha valami nincs rendben a kutya tartásával, akkor gondatlan állattartás miatt tehetsz bejelentést.

Ha látszólag rendben van a kutyus tartása, akkor a jegyzőnél indíthatsz birtokvédelmi eljárást. Legjobb, ha már előre felkészülsz hang és videó felvételekkel, rajta az időpontokkal, stb.

Esetleg az nem megoldás, hogy Te vidd el sétálni a kutyát? Lehet, hogy a szomszéd megengedné...

2018. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el, ha nem tetszik. De még megölöd a kutyáját.. ki vagy te, sz__rházi? Ostoba egybites idióta, remélem neked a kölyköd lesz hangos, és valakinek hasonló fordul meg a fejében.
2018. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha megmérgezem és kiderül hogy én voltam mire számíthatok?"


Ha nem tudják bizonyítani, akkor semmire.

2018. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit mivel egy kutya ami evidens hogy ugat.
2018. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elég nagy az udvaruk, nincs megkötve a kutya. Ráadásul kis testű. Inkább az agyával van valami, ez már nem normális amit leművel. Nem tudom mennyire "ugatna" a sok állatvédő, ha évek óta ezt a vakarékot kellene hallgatnia minden éjjel. Sokszor kiengedi az utcára és akkor rendre teleszarja a kiskertet a ház előtt. Egyáltalán nem zavarna ha csak néha ugatna, nekem is volt kutyám. De egyébként jelen pillanatban is hallom a korcsot. Csodálkozom, hogy eddig senki sem tette el láb alól, a környékben már nem egy kutyát megmérgeztek. Én próbáltam, evekig szép szóval hatni a szomszédra, süket fülekre találtam.
2018. aug. 28. 23:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudnák, hogy te nyírtad ki? Amúgy a mérgezés az durva. Tudok jobbt, adj be neki valamit, amitől tönkremegy a hangszala.
2018. aug. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!