Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ha a szomszéd...

Mit lehet tenni ha a szomszéd kisfiú állandóan hergeli a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Földszintes társasházban lakunk, ahol van egy közös belső udvar. Mikor ideköltöztünk a lakók engedélyével lekerítettük a saját lakásunk előtti részt, hogy a kutyánk itt lehessen, ha nem vagyunk otthon. A kutya békés, nem ugatós, barátságos, mindenki szereti. Évekig működött a dolog. A szomszéd kisfia viszont pár hónapja, főleg mióta nyári szünet van unalmában a kutyát hergeli (a családja nem foglalkozik vele, kiteszik az udvarra játszani hogy ne legyen útban). Dobálja kővel, locsolja slaggal, rugdossa a labdát a kerítésnek. Nyilván csak ha nem vagyunk otthon, a többi szomszéd meséli, vagy látjuk a nyomokat. Ha a lakásba zárom be a kutyát, akkor csönget és dörömböl az ajtónkon. Az eddig jámbor kutya kezd idegesebb lenni. Beszéltünk a szülőkkel, szépen és csúnyán egyaránt, mindig elnézést kérnek, de a gyereket nem nevelik, és nem foglalkoznak vele, senkire nem hallgat. Mit lehet tenni ebben az esetben, esetleg jogilag? Költözni még 2 évig nem tudunk, de tervben van. Köszönöm!
2018. aug. 11. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A szülőket fel lehet jelenteni, ha már sokadik figyelmeztetés után a gyerek még mindig hergeli a kutyát.
2018. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Beszéljetek a gyerekkel.
2018. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha a szülő leszarja, akkor nektek kell a gyerekkel beszélni.


Persze nem egyből leszabni a fejét, hanem szépen odamentek amikor látjátok hogy épp mit csinál, és értelmesen, gyerek nyelven elmondani neki, hogy

"bántott téged? akkor te se bántsd őt"


Szépen odavezetni a kerítéshez, ha valóban jámbor és békés kutya, akkor meg tudja simogatni (persze a keze legyen a kezedben!), engedd, hadd túrjon óvatosan bele a bundájába, tehát szerettesd egy kicsit meg a gyerekkel a kutyát, hozd közelebb őket egymáshoz.


A kutya is megnyugszik akkor.

2018. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem tértem ki korábban, de természetesen a gyerekkel beszélésen is túlvagyunk több körben. Mivel évek óta itt lakunk ismeri a kutyát, meg is simogatja, a kutya se ellenséges vele ha szabadon találkoznak, még a piszkálás ellenére se. De a gyerek mivel nem foglalkoznak vele durván figyelemhiányos, mindig volt vele valami gond, de ahogy nő egyre durvul. Elég buta is, szóval abban se vagyok biztos hogy felfogja amit mondok neki, amúgy 7 éves. Volt hogy ordítottam vele, de az se segített, mintha meg se hallotta volna.
2018. aug. 11. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Első válaszoló vagyok!


A gyerek érdekében tegyél feljelentést, vagy szólj a gyámügynek, mert ha valóban így viselkedik a kisfiú, akkor beteg, és ha a hülye szülei engedik, hogy egyedül randalírozzon, kárt fog tenni magában vagy a kutyádban, mert hidd el, egyszer kitalál valami nagyon "okosat", bemászik a kutyához, aztán lehet a jószág bármilyen szelíd, barátságos, lehet a gyerek megtépi, megrúgja, megüti, a kutya pedig megharapja.

Az unokabátyám gyerekként nagyon rossz volt, egyik nyáron a nagymamámnál nyaralt, átment a szomszédba és elég durván meghúzta a szomszéd kutya fülét, aki odakapott neki, és beleharapott az arcába. Szerencsére nem lett komolyabb baja (nem látszik a nyoma, nem harapta meg nagyon), de lehetett volna az is! Az a kutya sem bántott soha, senkit! Nagyon szelíd volt, de őszinte legyek, az én fülemet tépné meg így valaki, én is ütnék, na most mit várjunk egy kutyától?

Az a szöveg, hogy beszéljen a szülőkkel, meg a gyerekkel .... ugyan már?! Hányszor beszéljen már velük?

Kérdező, ne érezd magad rosszul, ha feljelented őket, hidd el, az ilyen szülők megérdemlik! És abban biztos lehetsz, hogy csak jót teszel, mert ez a gyerek beteg és ha ennyire nem foglalkoznak vele, nagy bajt fog okozni!

2018. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nekünk is volt ilyen probléma:D amikor még kicsi volt a német juhász kutyánk, akkor mindig piszkálta egy kis srác, meg is verte nagyon dühitet engem,szóval öv-re vittem és 11 hónapos korára amikor ki engedtem a kertbe akkor a srác átugrott és meg rúgta a kutyát és amikor másodszor rúgta volna meg a kutya elkapta a lábát,szóval bevált mert azóta nem mer kijönni az a hülyegyerek a kertbe,a szülök meg még ki voltak akadva, szerintem még érdemelte a kis idiota, szerintem a kutyát viddel öv-re vagy addj egy nyaklevest neki:)
2018. aug. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Gyerekkel beszélnék,de nem szépen,nem is ordítva,hanem ijesztgetném,pl. szellemes témákkal,hogy ha bántja a kutyát,éjjel a sötétben elő fog bújni egy nagy mumus,és el fogja kapni :)
2018. aug. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
79%
Szerintem nem "buta" az a gyerek, csak komolyan ingerhiányos. Pont, ahogyan egy kertbe kicsapott, bezárt, elhanyagolt kutya, egy gyerek is kényszerviselkedésekkel köti le magát kínjában. A leszidás nem sokat ér, mert az egészet az okozza, hogy szenved az unalomtól. 7 éves, egyedül nem mehet sehová, a szülei felelőssége lenne, hogy programot csináljanak neki. Megoldásnak tökéletes lenne elküldeni a gyereket valami nyári nappali foglalkozásra, vagy sportolni, vagy barátokkal szervezni neki közös programokat. Csak ugye ez vagy pénz, vagy idő, és leginkább szándék is kéne hozzá, a szülei meg láthatóan hülyék. Viszont ha nem csinálnak vele semmit, akkor nem csak a kutyád készül ki, de szép lassan pici szörnyeteggé válik a gyerek.... Jogilag fogalmam sincs mit tehetsz, talán a családsegítőtől kérhetsz tanácsot. Elképzelhető, hogy vannak is lehetőségek ingyenes programokra rászorulóknak. Esetleg megkérhetsz valami marcona állatvédő szervezetet, hogy beszélgessenek a szülőkkel. Persze semmi jogkörük nincs, de ki tudja, talán egy határozott fellépésnek lenne eredménye.
2018. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Tegnap mérgemben írtam ki a kérdést, mindenképp a feljelentésben gondolkoztunk, csak nem tudtam van-e értelme, hiszen viszonylag "piti dolog", komoly bűnözőkkel meg állatkínzókkal se csinálnak sokszor semmit. Mindenben igazad van utolsó válaszoló, az lenne a megoldás, ha a gyereknek lenne programja, eddig azért sem volt ez a probléma ilyen szinten, mert korábban járt nyári ovis napközibe mindig, de most már suliba megy ősszel, gondolom nem vihették ovis napközibe idén. Minden esetre lépünk valamit komolyabban, mert ahogy írtátok is, lehet egyszer egy baleset is belőle. Szóval szerintem kamera fel lesz szerelve, hogy a mi részünket vegye, és jó ötlet a családsegítő, illetve teszek egy kört az önkormányzatnál is, mert önkormányzati lakásban laknak, és más probléma is van ott.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2018. aug. 12. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, sikerült-e már intézni valamit. Ha még nem, akkor javaslom, hogy a gyerekjóléti szolgálathoz vagy a gyámhivatalhoz fordulj, vagy pedig a vagyongazdálkodási osztályhoz (utóbbi foglalkozik a bérlők ügyeivel, így a panaszokat is ők fogadják). Elmondhatod a tapasztalt problémákat, amikre utaltál, és nagyon hangsúlyosan azt is, hogy rendszeresen FELÜGYELET NÉLKÜL szokott kint lenni a gyerek az udvaron, hosszabb időn keresztül naponta. Ez pedig balesetveszélyes lehet, ill. a gyerek akár ki is szökhet az utcára, elcsavaroghat stb. És mondd el, hogy a szomszédok és saját tapasztalataitok alapján miket művel a kutyával is, és hogy az eddigi rendezési próbálkozásaitok eredménytelenek voltak.

A hatósági intézkedés kimenetele attól függ, mennyire lelkiismeretesek - az önkori ilyenkor küldeni szokott egy felszólító levelet a bérlőknek, hogy hagyjanak fel a tiltott magatartással, különben ez meg az lesz. A gyejó és a gyámosok meg jó esetben kimennek környezettanulmányra, és szükség esetén védelembe veszik a gyereket. Rossz esetben meg nem foglalkoznak az üggyel, de ha le akarnak rázni, akkor ragaszkodj jegyzőkönyv felvételéhez, amelyből egy példány a tiéd; és arra kötelesek reagálni, intézkedni. Ha hárítanak, akkor simán bemehetsz újból rájuk borítani az asztalt, hivatkozva a gyerekjogokra (nézd át előtte a veszélyeztetéseket tételesen, minimum az elhanyagolás fennáll jelen esetben.) Akár "meg is fenyegetheted" őket, hogy panaszt teszel a felügyeleti szervüknél, aztán majd megnézhetik magukat...

Szóval valószínűleg nem egy egyszerű meccs előtt állsz, de nektek is jobb lesz, meg az elhanyagolt gyereknek is.

2018. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!