Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazolaltan távollét a munkahe...

Soshelpsos kérdése:

Igazolaltan távollét a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy gyárban, 2 héttel leállás elött kerültem oda így csak leállás után akartam felmodnai mert azt is kifizették. De közbe kimentem külföldre dolgozni és nem rég jöttem haza, kb 2 napja küldtek egy azonnali hatályú felmondást a munkavállaló részéről. Leállás után én egyből irtam emailt, hogy nem szeretnék ott dolgozni és majd postázom a felmondásomat, erre válasz nem érkezett és a leállás után kb 20 nappal mondtak fel nekem. A levélben szerepel távolléti dij, valamint az igazolatan távolléti napok száma, de nincs a levélben egész összegként szereplő díj vagy valani dátum amig kikéne fizetnem. Ilyenkor mivan?

2018. aug. 29. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Röviden:

Nem mondtál fel az email-ben, csak leírtad, hogy MAJD küldöd a felmondásodat, amit nem küldtél.

Nem mondtál fel, de a leállás után sem vetted fel a munkát. Az is lehet, hogy emailt meg sem kapták, mert van ilyen.


Neked jár a 2 heti béred, kivéve, ha űrhajós vagy és egy több milliárd dolláros kilövés hiúsult meg a távolléted miatt.

2018. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"kb 2 napja küldtek egy azonnali hatályú felmondást a munkavállaló részéről"


Kicsit furcsa ez a munkáltató, hogy ilyesmit küld.

2018. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó elírtam, picit feszült voltam. munkáltató*
2018. aug. 29. 16:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Első azt megkaptam már, de akkor nem kell fizetnem semmit hogy 20 napután rugtak csak ki?
2018. aug. 29. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem írták, akkor valószínűleg nem, mert együtt küldték volna.

A le nem dolgozott felmondási idő alatt a munkáltató számára keletkezett veszteséget kifizettethetnék, de bíróságon kellene bizonyítani, hogy tényleg ennyi veszteség lett, nem tudtak senkit beállítani helyetted, aki átvegye a munkád, így inkább nem pereskednek, hanem hagyják a fenébe a dolgot.

2018. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. aug. 29. 18:25
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

2 hetet dolgozott ott, azaz próbaidős volt! A próbaidő indoklás és felmondási idő nélkül felmondható, mindkét részről.

Itt összesen az a probléma, hogy a Kérdező a fizetett leállás után akart volna felmondani, de mindenképpen elkalkulálta magát.

A leállás általában az évi szabadság terhére megy, egyetlen cég sem adakozik 2 heti bért ingyen a dolgozónak. Sehol a világon!

A Kérdezőnek jár 2 heti bér, mert azt de facto ledolgozta, a többi szöveget meg nem értem, hogy milyen kárt tudott volna csinálni egy álló üzemnek.

Az a része pedig, hogy a 3-ik héten szó nélkül tojik bele egy munkahelybe, az őt minősíti, de a szerződését is el kellene olvasnia, hogy említenek e benne valami kártérítési kötelezettséget a dolgozó részéről, ha szó nélkül távol marad. Én személy szerint nem tartom valószínűnek.

2018. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Leállás után én egyből irtam emailt, hogy nem szeretnék ott dolgozni és majd postázom a felmondásomat, erre válasz nem érkezett..."


Persze, hogy nem érkezett, mert a kutya nem volt bent.

Ugyanis LEÁLLÁS volt!

2018. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Leállás után (2hét), tehát ujraindulás után irtam az emailt amire nem érkezett válasz és azthiszem 08.07én volt és ők pedig 08.21-én modntak felnekem.
2018. aug. 29. 19:05
 10/11 anonim ***** válasza:

# 7

Lehet, hogy próbaidő volt, de erről a kérdező nem írt, hogy az lett volna.

Nem a 2 hét leállás után mondtak fel neki, hanem újabb 2 hét után, vagyis a kezdés után 6 héttel. Természetesen, nincs valószínűsége, hogy bármi kártérítést rá tudnának bizonyítani, de a próbálkozás jogi lehetősége megvan.

2018. aug. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!