Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap elkapták a testvéremet,...

Tegnap elkapták a testvéremet, mert katana volt nála. Milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Van neki egy egyfajta stílusa,ehhez hozzátartozik a katana is.Nekem azt mondta,hogy valójában önvédelem céljából viseli és valószínűleg a rendőröknek is ezt mondta.Sejtettem hogy előbb utóbb baj lesz,főleg hogy elég feltűnő a fekete hosszú bőrkabátjával(télen),és fekete napszemüvegével.Jó kapcsolatot ápolok vele,nem szeretném ha nagyobb gondja lenne ebből.

2018. aug. 30. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmilyenre, max pénzbírság. Nagyon max 50 ezer.
2018. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szabálysértés, 30-50 rugó bírság, de ki lehet hozni belőle többet is
2018. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Többet nem lehet kihozni belőle.
2018. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3:


De, szépen elkobozzák a "fegyvert". Srácot meg lehet be is viszik egy kis családias hangulatú beszélgetésre.

2018. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as, bármit ki lehet hozni belőle. Akár emberölési szándékot is.
2018. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miután a katana közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, a tartása sem engedélyezett. Szerintem több lesz az ötvenezernél.



A sajátos stílusra meg csak mosolyogni tudok...Gyerekkoromban én is olyan szerkóban akartam közlekedni, mint Bruce Lee. De 10 éves koromra kinőttem.

2019. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. a a katanákra sehol semmi nincs írva, a pillangókést meg nem veheted elő úton, ennyi.
2019. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a Katana szúró és vágó fegyver. Ne várd el, hogy minden eszközt nevesítsen a jog!
2019. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
8. ilyen esetbe illegális a kés is otthon kb..
2019. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is. 8 cm pengehosszúság felett közbiztonságra különöden veszélyes eszköz, így közterületen, auzóban, ha megtalálja nálad a rendőr és nincs gondosan, szállításra becsomagolva, akkor bajba is kerülsz.
2019. márc. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!