Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez illegális Magyarországon?

Ez illegális Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amerikában élek, és itt sokkal olcsóbbak a különböző elektronikai termékek (laptop, videókártya, telefon stb). Ezeket szeretném Magyarországon "árulni" olyan formában, hogy valaki leadja mit szeretne, én megveszem, elküldi a pénzt, majd feladom postára "ingyen".
2018. aug. 31. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Hát sztem ez azért eléggé nagy ömm..

De azzal,hogy ajándék név alatt küldesz vkinek valamit,azzal semmi gond....

2018. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem illegális, viszont vámoltatni kell minden terméket +pénz utalási költségek, csomagküldés valószínűleg akkorát fog emelni az alapáron, hogy akkor már nem fogja megérni.
2018. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Attól, hogy ráírod, hogy ajándék, még ugyanúgy vámolni fogják és ÁFÁ-t fizettetni a vevővel egy bizonyos értékhatár fölött. Úgy meg már nem biztos, hogy olcsóbb. Illetve ott vannak a garanciális kérdések is. Ha például vissza kell küldenie neked, akkor máris kb biztossá válik, hogy nem éri meg.
2018. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ajándék, még ugyanúgy lesz vámvizsgálat és kell utána fizetni. Szóval, egyáltalán nem biztos, hogy a végére annyira olcsó lesz :)

Egyébként meg, ha látják, hogy naponta rendszeresen küldöd az "ajándékokat" az azért egy idő után gyanús lesz :)

2018. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A váomlást nem fogja megúszni senki, tehát valami plusz díjra számolni kell, és már nem éri meg. Persze annyival lehet trükközni hogy ha van olyan EU-s országban élő ismerősöd ahová olcsóbban be lehet vinni USA-ból cuccokat, kevesebb vám meg egyéb fizetési díj van akkor célszerű először oda elküldeni, ő átcsomagolja úgy hogy a papíron az szerepeljen hogy EU-s országból származik a cucc és ezzel már olcsóbb lesz az egész az alapár mellett amit még fizetni kell. Én azt javaslom mielőtt ebbe belefogsz hogy ennek alaposan járj utána mi mivel jár, és csak utána kezdj el hirdetni cuccokat. Na meg ugye a garancia ami kérdés, hogy ha esetleg valami baj lesz a dologgal, és vissza kell vinni garancia végett akkor mit csinálsz? Valamit így postán visszaküldeni elég húzós pénzekkel jár, és azért még pluszba fizetni nem igazán éri már meg ha erre kerül a sor, pedig esélye megvan rá.
2018. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt nem, mert nem itt csinálod. Az USA-ban azonban ennél jobban vigyáznék.
2018. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz olcsóbb mire ideér, az egész EU területére beérkező árura van ÁFA, 5-10% spórolás nem sok.

Viszont itt nem lesz gondod mert ha adót csalsz, ITT, az elévül5 év múlva.

No de az USA-ban nem évül el és igen súlyosan büntetik kint.

Szóval, hajrá.

2018. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem le fognak csukni.
2018. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!