Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne ha bejegyeztetném...

Mi történne ha bejegyeztetném védjegy alá egy létező márka nevét, ami még nem tette?

Figyelt kérdés

Rengeteg kisebb magyar márkának a neve nincs levédetve.

Mi lenne ha valaki fogná magát, levédetné, majd beadná a keresetet az adott cég ellen aki forgalmazza a termékét, a felperes által újan levédetett márkával?


2018. aug. 31. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi történne? viszont védené mivel ő volt előbb, így elvennék tőled és buknál egy rahedli pénzt.
2018. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"viszont védené mivel ő volt előbb, így elvennék tőled és buknál egy rahedli pénzt."


Jogilag én voltam előbb. Az hogy ő már létezett, jogilag nem számít. Nem vehetnék el tőlem, jelenleg nincs rá jogszabály. Ha úgy gondolod mégis van, nevezd meg, másold ide :D

2018. aug. 31. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű hogy a cégnek IJB. Azaz így jártál b..dmeg! :)
2018. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


Először rákerestem Google-n miről beszélsz, csak utána esett le amikor nem találtam semmit és visszajöttem ide xD

2018. aug. 31. 20:36
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Na ne....

Ez fájt. :)

2018. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem is nyugi :D


Amúgy elég tré hogy akkor ez a teória amit leírtam gyakorlatilag megvalósítható... :(

2018. aug. 31. 21:30
 7/15 anonim ***** válasza:

A cég beperelne. Igaz, hogy te jegyeztetnéd be, de ők nyilván iratokkal tudnák bizonyítani, hogy

- ők már évek óta használják ezt a márkanevet

- neked nincs konkrét terméked a név mögött

- tehát te rosszindulatúan, haszonszerzési szándékkal jegyeztetted be ezt a márkanevet.

Ha több hasonló, más által használt márkanév is lenne a neveden, akkor szerintem nem sok esélyed lenne a bíróság előtt, egy polgári perben. Annak kellene örülnöd, ha nem vernék rád 100 %-ban az egész cirkuszkodás ügyvédi és bírói költségeit.


Az egy más dolog, ha te a saját, valós terméked részére jegyezteted be az adott, nem védett márkanevet, azt kb. meg lehetne úszni.

2018. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7-nk:

Ez amit leírtál és neked nem tetszik, Amerikában például egy köztudott dolog, és nincs az a bíróság amelyik neked adna igazat! Ott demokrácia van, nem úgy mint itt. Aki először jegyeztet be, azé a tulajdonjog. Ha úgy lenne ahogy te írtad, abban a pillanatban legitimitását vesztené a szabadalmi hivatal, és mindenki szarna bele! Pont ahogy ez most nálunk zajlik!

2018. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ott demokrácia van, nem úgy mint itt"


Persze, ezt mond fel minden este magadnak, aztán gyere ki, és meglátod.


A szabadalom igen hosszú folyamat és körülményes, továbbá nem olcsó, -több milla.

Amiről itt szó van az a márka védjegy,

-hasznos tudnivaló ha már annyi eszetek sincs hogy utána olvassatok:


[link]

2018. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2018. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!