Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szeretnék...

MrColt kérdése:

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni. Fegyverkiegészítők készítésével foglalkoznék. Ha kitalálok egy márkanevet azt használhatom levédés nélkül, tehát eladhatom "xy" márkanév alatt a termékemet, vagy rögtön a legelején le kell védetnem?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy menő márkanév lesz és valódi minőség áll a háta mögött, akkor azonnal kell levédetni. Ellenkező esetben bárki használhatja és rontja majd az üzletedet.
2014. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen azzal tisztában vagyok, hogy "lenyúlhatják", mindenképpen le is akarom védetni, csak pénz hiányában egyenlőre nem tehetem meg.

Az alapvető kérdésem az, hogy mindenféle jogi papírmunka nélkül árulhatom-e az általam készített terméket (pl. markolathéjt) "xy" márkanév alatt egy boltban.

Egyszerű példa:

Itthon kifaragom a markolathéjt fából, kidíszítem, felületkezelem. Besétálok egy fegyverboltba (ismerőshöz)

és megkérem hogy rakja fel a polcra mint eladó árut, "xy" márkanévvel megjelölve.

Van ennek valami jogi következménye vagy nincs semmi azonfelül, hogy magamra vessek ha ellopják a márkanevet.

2014. márc. 6. 11:28
 3/3 NemethRobert1911 ***** válasza:

Hm, markolatpanel, ezt én is akartam csinálni! De mivel ez nem fegyver, semmilyen extra nem fűződik hozzá. Azt kell leírnod legfeljebb egy jognyilatkozatban, hogy tényleg Te készíted a gripeket és írsz hozzá egy gyártási dokumentációt, hogy Te milyen fából HONNAN szerzed be, ha már legális akarsz lenni, utána milyen eszközzel vágod méretre, mi alapján van a méret, kellene hozzá egy műszaki rajz méretezéssel és szögekkel és hogy miylen típusra (Browning GPDA, 1911, Beretta M85, M92), aztán a minták milyen rajzlatúak, a márkajel milyne rajzolatú, aztán ehhez milyen eszközzel faragod ki, utána milyen arányban mivel pácolod, hányszor kened át, hány óráig, és utána mivel lakkozod és hány rétegben.

Na ez már majdnem szabadalom szintű, de ezzel már Te Magadnak tudod bizonyítani, hogy amit a boltban adnak és ilyen (így készült) és a panelen rajta van a (márka)jeled, akkor bitorlás ha valaki ezt csinálja de valami nem így van, onnantól gyanús, és ezt hívjuk tárgyi bizonyítási eszköznek (a tanúsító okirat, és az eszköz amelyre elkövették, rendre: 1998:XIX Be. 75.§(1) 76.§(1) 115.§ 116.§)


Üdv: Németh Róbert magánnyomozó

2014. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!