Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha befejezem az egyetemet,...

Ha befejezem az egyetemet, akkor kihez kell fordulnom, hogy megtudakozzam, hogy mely esetekben kell visszafizetnem a tandíjat, és mely esetekben nem kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat, hogy ha valaki suli után munkába áll egy éven belül idehaza, akkor nem kell visszafizetni a tandíjat. Nem tudom mely iskolákra vonatkozik ez, vagy hogy van ez.


Amikor bementem a sulimba, a TO (tanulmányi osztály) azt mondta, hogy ők nem tudják, mert nem az ő hatáskörük, és érdeklődjek máshol. Azt hiszem az oktatási igazgatóságot mondták, de ez nem biztos. A kérdésem, hogy ez kikhez tartozik? Kik döntik majd el, hogy vissza kell-e fizetnem a tandíjat, vagy sem? És kiknek kell benyújtanom az igazolást, hogyha sikerül egy éven belül elhelyezkednem? Köszönöm a válaszokat.


2018. szept. 1. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fordulnod senkihez. Éled az életed, jólétben boldogságban és nem történik semmi. Visszafizetni egyedül a disszidenseknek kell. Azok meg megérdemlik, én igazából még 300% kamatot is rávarrnék nekik.
2018. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Disszidens jelentése a szótár alapján: "Eredeti értelmében egy szervezett közösségtől véleménykülönbség miatt elkülönülő személyt jelöl."


Nem értem. Akkor csak annak kell fizetnie, akinek más a véleménye?


Én úgy olvastam, hogy kötelező visszafizetni, hacsak egy éven belül nem helyezkedik el valaki. De ez nem biztos. Hogy is van?

2018. szept. 1. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ajánlatos volna elolvasnod a szerződést amit aláírtál a képzésed elején.
2018. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is tandíjat MÁR kellett fizetned, ha nem vagy államilag finanszírozott képzésen. Ha vettél fel diákhitelt, annak meghatározott szabályok szerint kell megtörténnie a visszafizetésének és benne van a szerződésben amit aláírtál.

Ha befejezed az egyetemet államilag finanszírozott képzésen, akkor a hallgatói szerződés vonatkozik rád, amit szintén aláírtál - ezek szerint az elolvasása nélkül. Olvasd el.

Ha azelőtt kimész külföldre, hogy itthon dolgoztál volna annyi időt, amennyi ideig az egyetemi képzésed tartott, akkor kell vele foglalkoznod, hogy hogyan és mennyit kell visszafizetni. De azt is csak az egyetem elvégzését követő 15 év után kell megtenned (ha jól emlékszem), mert (ha jól emlékszem) akkor 20 éven belül kell a képzésed idejét itthon is dolgoznod.

Ha a "befejezem az egyetemet" azt jelenti, hogy nem diplomázol le csak abbahagyod, akkor megint más vonatkozik rád, de ez is benne van a szerződésben.

Ugyanakkor minden esetben lehet méltányossági kérelmet beadni amivel halasztott fizetést, csökkentett fizetést vagy éppen a tandíj visszafizetésének elengedését lehet kérni.

2018. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Először is tandíjat MÁR kellett fizetned, ha nem vagy államilag finanszírozott képzésen."


Államilag finanszírozottan voltam végig.

2018. szept. 1. 14:24
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ha a "befejezem az egyetemet" azt jelenti, hogy nem diplomázol le csak abbahagyod, akkor megint más vonatkozik rád, de ez is benne van a szerződésben."


Nem diplomázom le, hanem abbahagyom.

2018. szept. 1. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj ahhoz, akihez küldött a TO. Általánosságban úgy szokott lenni, hogy a megkezdett félévek árának a felét kell kifizetni.
2018. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!