Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem legalizálják a...

Miért nem legalizálják a drogokat? Ezzel a lépéssel tönkre lehetne tenni az illegális drogkereskedelmet teljesen

Figyelt kérdés

A fogyasztók pedig jól járnának, mert ellenőrzött körülmények között, képesített vegyészek által készülnének a drogok, az illegális dílerekkel ellentétben a hivatalos források nem vernék át őket olyan szerekkel, amik más, ismeretlen hatóanyagokat is tartalmaznak. És minden tudatmódosító szer mellé járna tájékoztató füzet, amiben a mellékhatásokról és egyebekről lehetne részletesen olvasni.

Csak emlékezzetek vissza a szesztilalomra az USA-ban. Az alvilág járt vele a legjobban, a feketekereskedelem virágzott és több ezer zugfőzde nyílt. Végül jobbnak látta az USA eltörölni a szesztilalmat.


2018. szept. 2. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Mert ostobák.
2018. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Csakhogy ott egy évezredek óta legálisan fogyasztott természetes anyagot akartak betiltani, amelynek mérsékelt fogyasztása meghosszabbítja a várható élettartamot, itt meg pár vegyész által kikotyvasztott mérget, amelyekről semmi ilyesmi nem mondható el.
2018. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Most is van cigarettacsempészet, pedig legális a cigi !


Ha legalizálják a drogokat a társadalom nagyon rövid időn belül elhülyűlne. [link] Már kis mennyiség is addiktív. Ha szívja valaki a liftben megállóban az utcán, ami kikerülhetetlen akkor te is függővé válsz akaratod ellenére


A drogok összezavarják a személyiséget. A spiritualitást, démonokat valóságosnak érzed Nézd meg hogy élnek olyan társadalmakban ahol fogyasztják [link]

2018. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

A kannabisz, más néven marihuána vagy „fű” a kender növény (főként az indiai kender, Cannabis indica vagy a hasznos kender, Cannabis sativa) szárított, megtermékenyítetlen (termős) kendervirágzata, melyet a múltban, időnként, (tévesen) neveztek vadkendernek is, annak ellenére, hogy azzal nem azonos.[1][megj. 1] A növény virágzatán és a kísérőleveleken nagy számban található mirigyek által termelt gyantát elválasztva a többi növényi résztől „kief”-nek nevezik.


Farmakológiai szempontból a marihuána fő pszichoaktív összetevője a tetrahidrokannabinol (THC), ami az egyik az összesen 483 ismert vegyület közül, amelyek a marihuánában találhatók.[2] A kannabinoidok főleg a kender gyantájában vannak jelen. A legtöbbet vizsgált kannabinoid a THC, melyen kívül a marihuána még legalább 113 különböző kannabinoidot tartalmaz,[3] ilyenek például a kannabidiol (CBD), a kannabinol (CBN), a tetrahidrokannabivarin (THCV), valamint a kannabigerol (CBG).


A marihuána használatával kapcsolatos legkorábbi feljegyzések az időszámítás előtti 3. évezredre tehetők.[4] A 19. század közepétől az 1940-es évek közepéig Amerikában, és Európában is gyógyszerként és gyógynövényként tartották számon. Mivel a 20. század elején kezdődő és az 1970-es évekig tartó folyamat során a világ számos országában jogilag korlátozták a marihuána birtoklását, kikapcsolódási célú, vagy orvosi kísérletek során történő használatát, a pszichoaktív kannabinoidokat tartalmazó készítmények használata a világ számos országában illegálissá vált, majd (főként a 90-es évektől kezdődő folyamat során) néhány országban a gyógyászati célú vagy a kikapcsolódási célra történő használatát is újra engedélyezték, üldözésével felhagytak.


Bár a gyógyhatásait modern korban vizsgáló kutatók az 1970-es években is mutattak fel eredményeket, a törvényi szigorítások miatt a kísérletek megfeneklettek, és érdemben csak a 2000-es éveket követően folytatódtak, miután a politika, valamint a törvényhozás területén korábban kialakult marihuánával kapcsolatos kemény fellépés enyhült. Hatóanyagainak állatkísérletekben megfigyelt, rákellenes hatását Munson és munkatársai már 1974-ben felfedezték,[5][6] ezt más kutatók[megj. 2] legkorábban csak az 1990-es évek során,[7][8] rákbeteg emberek esetében pedig legkorábban csak 2006-ban vizsgálták tovább, és erősítették meg.[9][megj. 3] Ennek ellenére, kellőképpen nagy beteglétszámú vizsgálatokkal a kannabisz rákellenes hatását sohasem vizsgálták klinikai körülmények között, ugyanakkor azt, hogy a Kannabisz, különféle betegségek esetén gyógyhatással rendelkezik, a klinikai próbák igazolták.[10] Az orvosi marihuána vagy orvosi kannabisz elnevezés arra utal, hogy a kender növény virágzatát, vagy annak kivonatát, orvosok által előírt gyógyszer, vagy gyógynövény-terápia részeként használják többek között Kanadában, Hollandiában, valamint az Európai Unió és az Egyesült Államok több államában, főként a sclerosis multiplex betegség tüneti kezelésére, mely esetén hatásosnak bizonyult, a görcsösség, a remegés, az alvászavar, a rendellenes hólyagműködés esetében, valamint a betegség progressziójának lassításában, rákos betegek esetében fájdalomcsillapító, állapotjavító, támogató kezelésében, valamint a kemoterápia mellékhatásainak enyhítésére, Ausztráliában az epilepsziás gyermekek gyógykezelésére.[11][megj. 4] A 2017-ig lezajlott klinikai próbák (többek között a French és munkatársai által szervezett, duplán vakon értékelt,[megj. 5] randomizált, kontrollált klinikai próba) eredményei alapján jelentős mértékben hatékonynak találták a marihuána, kannabidiol nevű hatóanyagával történő terápiát a jelenleg nehezen kezelhető, változatos görcsrohamokkal (jellemzően rendszeres elvágódással és mentális hanyatlással) járó Lennox-Gastaut féle gyermekkori epilepsziás megbetegedés tüneti kezelése esetén.[12][13][14]


Mára a kannabiszt a világ számos országában használják illegális szabadidős drogként, néhány országában legális élvezeti szerként, több országában gyógynövényként, gyógyszerként vagy gyógyszeralapanyagként, néhány országban pedig vallási vagy spirituális szertartások részeként. A marihuánát, használói gyakran a pszichoaktív és élettani hatásai miatt használják, amelyek közül a legfőbbek a hangulatjavító, a nyugtató, szorongásoldó, és a kellemetlen emlékek hatását csökkentő, valamint az étvágyfokozó hatás. A világszerte használt pszichoaktív szerek között a kannabisz népszerűségét tekintve az ötödik helyen áll a dohány, a koffein, az alkohol és a bételpálma után. Az illegális drogok között Európában[15] és Magyarországon[16] is a leggyakrabban használt pszichoaktív szer. Az ENSZ 1997-es adatai szerint világszerte megközelítőleg 141 millióra tehető a rendszeres kannabiszhasználók száma (ez a világ népességének 2,45%-a). Indiában ma is élő szokás a kannabisz különböző preparátumainak használata.

2018. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha minden drogot legalizálnál, lehet hogy a drogügyi alosztályt mentesítenéd, viszont úgy hatszor annyi lenne a vagyon- és életellenes bűncselekmények száma. Arról nem is beszélve, hogy az egészségügyet totálisan taccsra vágnád vele.
2018. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A fogyasztók pedig jól járnának, mert ellenőrzött körülmények között, képesített vegyészek által készülnének a drogok,"


Gondolod hogy a nyomortelepen élő ember aki 300 forintért szív el egy herbálos cigit majd feljár Budapest V. kerületében lévő minőségi coffee shopba 5000 forintért betépni?

2018. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem így működik. Nézd meg Hollandia esetét. ott legális és kb tripla annyiba kerül az adó miatt, mintha fekélén vennéd az utcáról.

Dehogy menne tönkre a drogkereskedelem!

Fellendítené a dolgokat

2018. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Majd egy 19. században élő párt biztos legalizálja neked a drogokat.
2018. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a drogok legalizálása elkerülhetetlenül az egész társadalom összeomlását okozná, az emberek sosem akarnák hogy a kábulat elmúljon.
2018. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Aranyos lenne, amikor a vegyipari dolgozó cigiszünetben elpumpál egy füvest, és a zöld gomb helyett majd véletlenül a piros gombot nyomja le...lesz ott színes felhő, tüzijáték, meg minden, mi szem-szájnak ingere. 2-3 településnek a közelben pedig annyi.
2018. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!