Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az ún. Telefon...

Mit lehet tenni az ún. Telefonkönyves csalókkal szemben?

Figyelt kérdés

Általában az év utolsó pár hónapjában szoktak megjelenni ezek a telefonon riogató csalók. Kisebb cégeknek internetről kinézett számait hívogatják és arra hivatkoznak, hogy az adott cég szerepel az ő általuk megjelentetett telefonkönyvben. Holott ezt a kutya sem kérte tőlük.

Találkozott már valaki ilyennel? Mit tett?



2018. szept. 6. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Rendorseg...

Igazabol ha csak riogat ,nem akar penzt akkor zaklatas miatt lehet feljelenteni ,annak meg nemtudom mennyi ertelme van. Ha egyszer ilyen hiv kuldd el a jo ##### ##### az jol fog esni :D

2018. szept. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Minden telefonos csalóval szemben az a legjobb védekezés és támadás egyben, ha húzod az idejüket. Az nem megoldás, ha elküldöd az anyjába, ha elveszel 1 órát az idejéből feleslegesen, az sokkal jobban fáj neki. Orbán Viktor Miniszerelnök Úr tanácsa volt ez. 2022
2018. szept. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
#2 - Sose ertettem az ilyeneket... Mit ersz el vele ,ha hazud az idejet? Persze penzbe kerul a hivas,de 30Ft-al szamolva ,ha 10 percig tudod huzni akkor is csak 300Ft-al "nyomoritottad" meg. Ilyenkor abba is bele kell gondolni,hogy a sajat idod is megy. A telefonos csalo altalaban valami idiota ,egesznap ezt csinalja,nem nagy veszteseg neki,ha elveszel 10percet az eletebol ,de te (mint normalis ember) csinalhatnal ertelmesebb dolgot is abban a 10 percben
2018. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Találkozott már valaki ilyennel? Mit tett?"


Kértem, hogy mutassa meg az aláírt szerződést. Miután ezt nem volt hajlandó, megkérdeztem, hogy mit szólna, ha a GVH-nak bejelentést tennék tiltott tevékenységről? Letette.

Kaptunk postán is számlát a többhelyen leírt csalóktól. Mi szerencsére nem fizetünk automatikusan, így kiderült, hogy csalás, mi sosem rendeltünk ilyet.

2018. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Legelső találkozásom velük amikor egy kis cégnél dolgoztam és a honlapunkon szereplő telefonszám nálam csörgött. Azt mondta a nő, hogy megjelent az új telefonkönyv és mi is szereplünk benne. Az első gondolatom, hogy tényleg létezik még papír telefonkönyv??

Azt is állította, hogy mi ezt megrendeltük és most ki is kellene ám fizetni. Kérdezte a címünket, mire én beolvastam neki a honlapon szereplő adatokat. És azzal búcsúztunk el, hogy majd küldi a számlát, meg az aláírt szerződést.

Egy hétre rá csak egy proforma-számlát küldtek nekünk. Már itt gyanús volt, hogy igazi számlát azért nem mertek kiállítani. Mivel úgy nekik az ÁFÁ-t egyből be kellett volna fizetniük, még akkor is ha mi nem fizetünk!

Még vagy kétszer felhívtak, hogy mikor akarunk fizetni! Mindig annyit mondtunk nekik, hogy majd ha elküldik az aláírt szerződést. Emiatt többet nem is kerestek.


Egy szó mint száz. Ezek már immúnisak az anyázásra. Minél több infót, levelet kell tőlük kérni. Ha van lehetőség a beszélgetést rögzíteni kell és feltenni az internetre. Gondolom nem fognak feljelentést tenni... :)

2018. szept. 6. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!