Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előzetesből volt már akit...

Előzetesből volt már akit elengedtek?

Figyelt kérdés

Őrizetbe vételnél még nagyobb az esély...



Előzetesből engedtek már ki vkit? Czeglédi Csabán kívül...



2018. szept. 6. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, például engem.

Ha egyenesen kérdezel, egyenes választ kapsz!

2018. szept. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze. Tudod nagyon kényelmes a rendőrségnek, hogyha gyanúba kerülsz akkor bevágnak előzetesbe, mondván, hogy addig is jó helyen vagy, amíg mi nyomozgatunk, ha ráérünk. Aztán ha kiderül, hogy semmi közöd az egészhez akkor kidobnak és annyit se mondanak, hogy bikkmakk. Hogy az életed is tönkremehet közben az a te bajod. Bár mostanában asszem szigorodtak ez előzetesbe tevés feltételei. Vagy csak tervezték? Passz.
2018. szept. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy engedtek már ki nem egy embert. És nem csak "hírességeket", hanem teljesen hétköznapi embereket. Vannak okai a letartóztatásnak, pl. ha fennáll a veszélye, hogy a gyanúsított tanúkat félemlít meg, bizonyítékokat tüntet el, vagy fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, ha fennáll annak a veszélye, hogy újabb, szándékos szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követ el. Van, akinél mindegyik ok is fennállhat akár, de van, akinél csak egyik vagy másik. Ha az ok megszűnik, akkor a letartóztatásból is elengedhetik. Mondjuk nagyobb súlyú bűncselekmény (pl. emberölés, rablás, jelentős értékre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, embercsempészés bűntette...) esetén nem nagyon szoktak. Függ az okoktól és a bűncselekmény súlyától is, hogy valaki akár az ítélet meghozataláig letartóztatásban marad, vagy előbb kiengedik.
2018. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: A felsorolt indokok valamelyike-bármelyike (mondjuk a szökés-elrejtőzés)szinte mindenkire ráhúzható. Kérdés, ki dönti el, ki ellenőrzi, hogy valóban igaz-e, ha egyáltalán.
2018. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha együttműködsz a rendőrséggel, esetleg te is hívod ki őket, akkor a szökéstől nem szoktak tartani!
2018. szept. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A felsorolt indokok valamelyike-bármelyike (mondjuk a szökés-elrejtőzés)szinte mindenkire ráhúzható."

Viszont feltételezésekbe nem szoktak belebocsátkozni. Ha valaki megkísérelt szökést konkrétan, akkor szokott letartóztatási ok lenni ez a része. Ha nem kísérelt meg szökést, van bejelentett lakóhelye, rendezett körülményei, akkor ez az ok nem áll fenn a letartóztatásnál.

2018. szept. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én verekedtem, kis híja volt az őrizetbe vételnek, az meg már sima út lett volna az előzeteshez...


Van házam, autóm, egy ok miatt vagyok szabad: gondnoka vagyok vkinek

2018. szept. 7. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!