Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért? Hiába ölt önvédelemből,...

Miért? Hiába ölt önvédelemből, öt évet kapott - támadóit elengedték

Figyelt kérdés

Jogerősen öt év börtönbüntetést szabott ki a Debreceni Ítélőtábla csütörtökön egy férfira, aki 2009-ben egy késsel halálosan megsebesítette az őt bántalmazó három férfi egyikét. Fórizs Ildikó tájékoztatása szerint a táblabíróság ezzel helybenhagyta az első fokon eljáró Miskolci Törvényszék korábbi ítéletét, amelyben emberölésben találták bűnösnek az elsőrendű vádlottat.


Az ügyben vádlott volt a férfi másik két támadója is, őket társtettesként elkövetett garázdaság miatt pénzbírságra, illetve felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Az elsőrendű vádlott 2009 októberében egy italbolt előtt összeveszett, majd összeverekedett egy másik férfival a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Hernádpetriben. Utóbbinak segített a fia és egy további férfi, hárman együtt rugdosták az időközben a földre került embert.


Az elsőrendű vádlottnak sikerült a földről feltápászkodnia, majd elővette a zsebkését, és mellkason szúrta az egyik támadót, vitapartnerének fiát, aki a helyszínen belehalt sérüléseibe. A bíróság a törvényi minimumban állapította meg az elsőrendű vádlott által elkövetett cselekmény büntetési tételét – tette hozzá Fórizs Ildikó.


(MTI)


2013. jan. 17. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Mit várunk a mai bíróságoktól? Igazságot? Á... Sok helyen pénz ugat, az ártatlan, vagy bűnös meg csak beszél! Nem tudhatjuk mi történt valójában, a bírói itélet meg szent.
2013. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom a támadók etnikai hovatartozása igen megkérdőjelezhető.

Buta ballib igazságszolgáltatás.

Csak nem értem hol van itt az igazságszolgáltatás?Mert ez nem az.


A ballibek kedvenc hobbija a bűnözőket védeni.

2013. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Mert az ide vonatkozó törvények megalkotóinak valószínűleg nem tanították azt az örökérvényű mondást, aki a tűzzel játszik, ne csodálkozzon, ha megégeti magát.

Az önvédelem illetve az önbíráskodás fogalmáról pedig röhejes felfogások vannak az igazságszolgáltatásban. Méghogy igazságszolgáltatás, szánalom...

2013. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez a példa rá, hogy "magyarországon" a bűnözőknek több joga van mint a sértetteknek!
2013. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon mindig a bűnözőnek van igaza.
2013. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pro Patria ***** válasza:
0%
Mert amikor ez az eset történt, még nem volt hatályban az új, mostani btk., így az akkori szerint kell ítélni.
2013. jan. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Ha valaki egy ilyen esetben megöli a támadót, akkor marad büntetlen, ha az okozott sérülés arányban van a kapottal/várhatóval. Tehát, ha a támadók szándéka az volt, hogy megölik, és ő így védekezett, nem büntetik meg. Ha viszont "csak" megverték, és a céljuk csak testi sértés okozása volt, megbüntetik, nyilván. Szép is lenne ha bűntetlenül megölhetnénk azt, aki pl. felpofoz minket. Nyilván az is kérdés volt, hogy jogszerűen volt-e nála a kés.

Nem értem miért kell mindig a bíróságot szapulni anélkül hogy valaki ismeri a jogszabályokat, vagy az ügy konkrét körülményeit!

2013. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

21:56, Marian Cozma és a több száz sorstársa is nyilván ugyanígy gondolkodott először. Utána már nem is számolta, hányszor vágják belé a pengét.

Fantasztikus ez a magyar jogrendszer, de komolyan. Remélem Fityeszesek, most boldogok vagytok.

Ha nem lenne bennem egy kicsike emberi tartás se, én is nekiállnék zsinórban öldösni az embereket, hátha nekem is beválik a büntethetetlenségi "god mode". Aki meg védekezni merészel, feljelentem azonnal :$

2013. jan. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az én véleményemet mondtam el, hanem hogy miért döntött így a bíróság, az a bíróság aminek a jogszabályokat kell követnie: nem ők hozzák a törvényeket. Nem értem miért az egyetlen jogász-hozzászólás lett lepontozva, úgy tűnik az a jó válasz ha az ember rábólint a kérdező véleményére.
2013. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az én véleményemre? Beidéztem egy teljesen MTI-s cikket, még a kérdés címe is a cikk címe. Egyedül a miért szó a saját szerzeményem, nem fogalmaztam meg önálló véleményt.
2013. jan. 20. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!