Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom visszakapni az...

Hogyan tudom visszakapni az örökségemet?

Figyelt kérdés
A bátyám vállalta anyám gondozását, ezért eladta a lakását és a pénzt oda adta neki. Viszont otthonban helyezték el, a pénz mégis a bátyámnál maradt. Időközben 2 hónappal később anyám állapota megromlott és beszámíthatatlanná vált. Jogtalannak érzem, hogy 20M forintot ezért csak ő kapjon meg, a testvéreit kisemmizve. Tudok e valamit tenni, amivel mindenki megkapja a jogos örökséget?

2018. szept. 8. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A örökhagyó halála előtti 5 évre visszamnőleg lehet kérni ajándékozás bevonását hagyatékba. De ha anyukád még él 5 évig, akkor szerintem ezzel nem sokat tudsz kezdeni.
2018. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat
2018. szept. 8. 14:03
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem neked nincs örökséged.

Anyád életében úgy döntött, hogy az egyik gyerekének adja mindenét (biztos volt rá valamilyen oka), így ez nem számít örökségnek.

Ha nem adta volna el, hanem még életében odaajándékozza a szomszédnak, azzal sem tehetnél semmit, mivel akkor még beszámítható volt.

Persze azt csinálsz, amit akarsz, de veszíteni fogsz és még az ügyvédet, perköltséget is fizetheted!

2018. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valószínű igazad van, de a gondozás ellenében kapta a bátyám ezt a pénzt, de ő bedugta egy otthonba...szerintem így nem jogosult rá.
2018. szept. 8. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyit fizetett az otthonnak? Volt róla írásos megállapodás, hogy miért kapta a pénzt?
2018. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5M az otthonnak, azt sajnos nem tudom, hogy írtak e papírt.
2018. szept. 8. 15:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azért egy 5 milliós otthon nem egy putri és csak úgy "bedugni" valakit nem lehet egy otthonba, aki nem áll gyámság alatt. Azt bizony neki is akarnia kell, mivel mindent ő ír alá, többek között azt is, hogy nem kényszer hatása alatt cselekszik.

Az 5 millió csupán a bekerülés költsége, ahol nem 4-6 ágyas szobákban fekszenek, mint egy elfekvőben, hanem saját apartmanjuk van. Az ilyen helyeken a havi ellátásért borsos árat kell fizetni, amit rendszerint nem fedez a delikvens nyugdíja és ezt nyilván a bátyád finanszírozza.

Sokkal jobb helyen van ott az édesanyád (különösen most, hogy beszámíthatatlanná vált) mint egy egy olyan háztartásban, ahol mindenki dolgozik és egész nap egyedül van.

Te és a másik testvéred miért nem oldottátok meg a problémáját?

Nyilván nektek is panaszkodott a magányra és hogy már nem tudja megoldani egyedül az életét (takarítás, főzés, mosás, a környezete karbantartása)

Mindezeket úgy mondom neked, hogy nekem egy gyerekem van és egyre kevésbé tudok teljesíteni magam körül. Én sem fogom a gyerekem nyakába lőcsölni magam, hanem én keresek magamnak egy kellemes, komolyabb otthont.

Méghozzá úgy, hogy eladom a házam és egy apartmanost keresek, mert a ház árából futja.

Szép is lenne, ha ezt a döntésemet valaki meg akarná támadni!

2018. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és most nézem ennek az 5 milliós otthonnak a havi intézményi térítési díját demens gondozott esetén 255ezerFt. és ebben még nincs benne a személyi térítési díj, egyéni szükségletek alapján.

Tehát anyátok ellátása havi szinten, az 5 millión felül 3-400ezer, ami egy évben 3-4 millió.

Gyakorlatilag a 20 milliója a bekerülésére és 4-5 éves ellátására elég.

Ezek után még mit szeretnél a bátyádtól elperelni?

2018. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak éppen a linket hagytam le:

[link]

2018. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Kérlek oszd meg velünk milyen szerződéseket, papírokat és dokumentumokat állítottatok elő, vagy terjesztettetek a bíróság elé ha már belekérdezel a vakvilágba egy ilyet. Ki, mikor, milyen papírt iratott alá az öreggel
2018. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!