Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nem közalkalmazotti...

Ha egy nem közalkalmazotti állás bértábla alapján fizet, akkor a bértábla emelése is automatikus kéne legyen?

Figyelt kérdés

Ha van egy nem állami munkahely ahol nem közalkalmazottak dolgoznak, és a munkáltató csak ő tudja miért bértábla alapján fizet és ezt a munkaszerződésbe is beleviszi (vagyis adott embert besorolja pl E2 vagy F3 kategóriába) akkor a bértábla emelése esetén a béremelés is automatikus kéne legyen?


vagyis azt mondja a munkáltató (csak példa!) hogy itt vagyok én, besorol engem a végzettségem alapján az F4be és ehhez kikeresi a bértáblából a bért (pl 200.000 bruttó), de időközben emelnek a bértáblán és az F4hez immár nem 200 hanem 230 bruttó tartozik--- akkor én jogosan követelem az emelést?


Mert ő azt mondja, mivel nem vagyunk közalkalmazottak, így az emelés a munkáltatón múlik-ha emel emel, ha nem nem.

Ami oké, de akkor kérdés minek ez az egész bértáblás baromkodás?

Az egésznek csak akkor van értelme, ha van egy bértábla amihez a cég saját döntése alapján alkalmazkodik, és akkor ha a tábla változik, a bér is változik-különben minek az egész??


Persze értem én, a cég megpróbálja elhazudni a béremelést, nem ismeri el az érvelésem jogosságát, mert ha elismerné akkor emelnie kéne nekem is, meg még 30 másik embernek is. És az így együtt már nem aprópénz lenne.


2018. szept. 9. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem említetted, hogy pontosan milyen helyről van szó, de ha mondjuk szociális szféra és kap állami támogatást is a szerv, akkor érvényes rá a Szoctv. alábbi része:

1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

"94/L. §

(4) A központi költségvetésről szóló törvényben biztosított támogatásban részesülő egyházi fenntartású vagy nem állami fenntartású szociális intézmény, szolgáltató a munkavállalók számára – ide nem értve a munkakörüket sajátos egyházi szolgálati viszonyban ellátó személyeket – legalább a Kjt. 55–80. §-ában és a Kjt.-nek a szociális, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ágazatban történő végrehajtásáról szóló kormányrendeletben megállapított, a munkaidőre, pihenőidőre, előmeneteli és illetményrendszerre vonatkozó feltételeket köteles biztosítani."


Ez azt jelenti konkrétan, hogy ha egy magán szociális intézmény állami támogatást kap (Költségvetési törvény szerintit), akkor az alkalmazottaknak legalább olyan munkaügyi feltételeket kell biztosítani, mint amit a Kjt. előír, ez magában foglalja a bérezést is.

2018. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!