Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy hónapig munkanélküli...

Ha egy hónapig munkanélküli vagyok, kérhetek arra a hónapra munkanélküli segélyt? És ha már megkezdődött, akkor visszamenőlegesen ezt el lehet intézni? Vagy automatikus, hogy kap az ember?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem automatikus.
2013. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj dolgozni, rohadt munkakerülő!!! Ne a mi pénzünkön élőskódjél!!! Ha JOBIK lesz hatalmon eltakarodnak az országból az ilyen tetvek!
2013. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha eltakarítjátok a munkanélkülieket, eltakarítjátok a romákat, a románokat, a kínaiakat, a zsidókat, meg még a nyugdíjasokat is el kellene, hiszen ők is csak az állam nyakán élősködnek, akkor ki is marad???

És ki fog dolgozni, ki fogja nektek megtermelni a kenyeretekhez, kalácsotokhoz szükséges búzát, és ki fogja a seg.get.ek alól eltakarítani a sz@rt?


Szóval nagyon bízom benne, hogy nem ti lesztek azok, akik megnyerik a választásokat!

2013. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kérem, hoyg ilyen baromságokat ne írjon senki. A kérdésre válaszoljon aki tud.


Mellesleg, én nem vagyok munkakerülő, szerintem a kérdésből is kiderült. Egész életemben keményen dolgoztam, három diplomám van, és valószínűleg tízszer több hasznot termeltem az országnak, mint a hülye válaszoló. Csak éppen most családi okok miatt a két munkahelyem között lesz 15 nap kiesés. Mivel eddig mindent rendesen fizettem, azaz eddig az én pénzemből kapták a munkanélküli segélyt máso, ezért gondoltam, hogy nem hagyon elúszni ezt a 15 napot, ha lehetséges most én is kérek munkanélküli segélyt, mert minden apró szmít, legalábbis nekem és a családomnak. Ez olyan mint a biztosítás. Eddig fizettem, és most a biztosító kéne fizessen egy keveset.

2013. okt. 5. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
A 2. válaszoló ékes példája az átlag Jobbik szavazónak. Bunkó, alpári, trágár, gyűlölködő és még had ne soroljam mi. A cirka 10%-os népszerűségetekkel ne nagyon reménykedjetek, hogy a szeretett náci pártotok valaha is hatalomra fog kerülni. 2018-ban már örülhettek, ha egyáltalán eléritek az 5%-ot és bejuttok a Parlamentbe.
2013. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Éredekes a 60 %-os!

Először "rohadt munkakerülő"-nek bélyegzi a kérdezőt, majd miután kiderül,hogy diplomás és csak időlegesen nincs munkája, rögtön "büdös burzsuj" lesz belőle!


Kérdésedre válaszolva: automatikusan biztosan nem fognak adni, a munkaügyi központban honnét tudnák azt, hogy neked jelenleg nincs munkád. Menj be hozzájuk a legutolsó munkahelyeden kapott "kiléptetős paprírjaiddal" együtt. Add elő, hogy munkanélküli vagy, ott megmondják, hogy a nyilvántartásba-vételen kívül mit tudnak számodra adni.

Arról ne beszélj, hogy kb. 2 hét múlva már lesz ismét munkád. Amikor majd ott ALÁÍRTAD a munkaszerződést, annak birtokában, azt bemutatva ismét elmégy a munkaügyi kp-ba és kivesznek a rendszerből. Ettől függetlenül a kieső időre (ha jár valami), akkor azt meg fogod kapni.

2013. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és még azt se tudja leírni, hogy jobbik :)
2013. okt. 6. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg nem jár. Tehát attól a naptól fogják megállapítani az ellátást, amikor ott megjelensz. Természetesen egy hónapra is kérhetsz ellátást, és azt sem kell titkolnod, hogy pl. két hét múlva elhelyezkedsz. Csak annyi, hogy mielőtt munkába állsz, jelentsd be feltétlenül.
2013. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!