Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bennetek is van ellenérzés a...

Bennetek is van ellenérzés a térfigyelő kamerák iránt a fantom esete óta?

Figyelt kérdés

2018. szept. 9. 19:06
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

A mi, panelházban lévő lépcsőházunkba olyan ajtókat kezdtek el felszerelni, amelyeken a kémlelőnyilás mellett van egy kamera is. Ugyanez az ellenérzés kapcsolt be bennem is. De tekintettel arra, hogy gyakorlatilag valaki folyamatosan kamerával figyeli a bejárati ajtónkat, azért nem tettem szóvá, mert a magánéletbe való betekintés mellett azért a kamerás megfigyelés növeli a lakás biztonságát.

Ugyanez a kettősség van bennem amúgy minden kamera láttán.

2018. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
De a kerületek forgós szörnyűségeivel szerintem embernek nem volt jó tapasztalata....
2018. szept. 10. 15:07
 23/49 anonim ***** válasza:
47%
Olvastam valahol, egy betörő nyilatkozott hogy a kamera nem akadály, csak a riasztó!
2018. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Ennyi.
2018. szept. 10. 16:10
 25/49 anonim válasza:
56%
Elárulok egy titkot. A kamerák 90%-a egy felvevőre van rákötve, egy felvevőre több is. Lehet, hogy van egy monitor is, de nem ül ott senki, hogy azt lesse, mikor röhöghet rajtad. Csak akkor nézik vissza a felvételeket, ha történik valami bűncselekmény, stb.
2018. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

[link]



Jó, ez egy narancsízű propagandacikk.

De látszik benne, hogy figyelik azért, gondolom a többi kerületben hasonló.


Jó, 20 kamera/fő, de lehetséges a visszaélés.

2018. szept. 13. 08:39
 27/49 Milkafiu válasza:
46%

Miért zavar, hogy kamerák kereszttüzében élsz?

Miért érdekel az, hogy mások mit gondolnak rólad?

Magadért, vagy más emberekért élsz? Autót magadnak vagy a szomszéd elbűvélésére veszel?

Teljesen felesleges ilyeneken gondolkodni, jobb, ha a saját életére koncentrál az ember, végtére is azt éli le egyetlen egyszer...

2018. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
Nincs. A kamerák jók és hasznosak a nem bűnelkövetők számára. A problémát az képezi (és ezzel kapcsolatosan van ellenérzésem) hogy a rögzített felvételeket ki lopja el aki más célra fogja felhasználni, mint ami a kamera eredeti célja volt. Lehet hamisítani, módosítani a felvételeket és lejáratni vele valakit, hiába hamis a felvétel, már rég lejáratták mindenki előtt még ha utólag nagynehezen tisztázza is magát, a többségben csak a botrány marad meg. Ez az új probléma, nem a kamerák.
2018. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

Milkafiuval értek egyet.

Amúgy engem sem zavarnak a kamerák.(Illetve amíg még le tudtam járni, addig sem zavartak.) Sőt a régi munkahelyem is be volt kamerázva több helyen is, nem a dolgozókat figyelték, hanem mást, ezzel szemben, ha végigmentem valahol, ott azért látszottam, de az sem zavart.

Az utcán, utakon meg különben sem vagy egyedül, ott is láthat valaki futás közben.

2018. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

"Az utcán, utakon meg különben sem vagy egyedül, ott is láthat valaki futás közben."


Nem mindegyhogy láthat valaki futás közben vagy néz valaki futás közben.

2018. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!