Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zebra előtt parkoltam, térfigy...

Zebra előtt parkoltam, térfigyelő kamera alapján feljelentettek többször is, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mellékállásban pizzafutárként dolgozom, egy olyan helyen, ahol nem megoldott a parkolás, így jó pár alkalommal a nem messze lévő zebra előtt kényszerültem megállni. Mint kiderült a térfigyelő kamera odalát. Múlt héten jött a levél, hogy a rendőrség ismeretlen tettes ellen feljelentést tett és nyilatkozzak, hogy ki vezette a kocsit.Ez július 20.-ra szólt. Visszaírtam nekik, leírtam az okokat, stb. Nem is ez a gond, 1 büntetést még be is nyeltem volna, de ma megjött a következő levél, ugyan ezzel a szöveggel július 6.-i dátummal. Úgy tudom, hogy az már nem működik, hogy egy közeli hozzátartozóm vezetett, akire nem vagyok köteles vallani, ezért ejtik az ügyet. Ilyen esetekben mindenképpen az üzemben tartót büntetik, nem? Visszamenőleg mennyi időre küldözgethetnek ilyen leveleket? ha jön még pár kb el is adhatom a kocsim :(

2013. okt. 4. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Ilyet nem lehet csinálni..

Jöjjön ki valaki mondja takarodj arrébb húzz el stb.. de nem lehet kamerakép alapján büntetni. Mond azt hogy a felvétel nem bizonyíték mert visszaélhettek az adataiddal.

Én még a kamerást is megverném és feltenném a youtubra hagy nézzék a kamerások. Hihetetlen mennyi bu**ráns rosszakaró ocsmány féreg nehezíti a látástól vakulásig dolgozó emberek sorsát.

2013. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy cikket mi szerint tavaly szeptembertől kivették az objektív felelősség alól a tilosban parkolást és hogy kamera alapján nem is büntethetnek. Kiváncsi vagyok mi lesz ez alapján az elsővel, aminél beismertem, hogy én voltam, mert a cikk szerint nem kaphatok büntetést. A második levélre meg simán vissza fogok írni, hogy közeli hozzátartozó vezette és nem vagyok köteles ellene vallani.
2013. okt. 4. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zebra előtt 5 méteren belül parkolsz, és nem tudod az igazad méréssel igazolni, akkor akár naponta többször is megbüntethetnek. Vagy téged, vagy az üzembentartót!
2013. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor erre mégiscsak vonatkozik az objektív felelősség?
2013. okt. 4. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Én mindet felkötném aki zebra előtt parkol. Te valószínűleg olcsóbban úszod meg sajnos.
2013. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szánalmas vagy :) Persze, a zebra előtt parkolókat kössük fel, a rablógyilkosok pedig kapjanak 10.000ft büntetést.
2013. okt. 4. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy mit mondasz. Akár mondhatod is, hogy közeli hozzátartozó. MAjd a kocsidat terhelik meg. eladni nem tudod és végül kivonják a forgalomból.


Mivel hatóság jelentett fel kamera alapján igen keményen ellenőrzik őket. Nem is szabhatnak ki büntetést olyan dologra, amire nem lehet. Tehát ha kaptál büntetést az jogos is.

2013. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De egyelőre nem kaptam büntetést.Még csak ott tartunk, hogy vallomást kell tegyek arról, hogy ki használta az autót.
2013. okt. 4. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!