Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok elfogadni hogy...

Köteles vagyok elfogadni hogy menjek haza két órával korábban a munkából, de menjek vissza este hatra két órát melózni? Ugyanannyi pénzért?

Figyelt kérdés

Köteles vagyok elfogadni azt hogy van egy munkaidőm 7-15h, és a főnök azt akarja adott napon menjek haza már 13kor vagyis két órával korábban, de menjek vissza este 18ra és melózzak 20hig?


És mindezért persze egy fillérrel se fizetne többet, mert az munkaidőm összességébe marad 8 óra.


Jogász megkérdeztem, azt mondta ez osztott munkáltatásnak minősül, ami csak akkor lehetséges, ha már a szerződésben külön erre kitértek. A szerződésben ilyen nincs vagyis ez nem lehetséges.

Ezt jeleztem a főnöknek aki flegmán közölte ő nem jogászkodik csinálom ahogy mondja vagy búcsút veszünk egymástól.


Mik a cselekvési lehetőségek?


2018. szept. 13. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Csinálod, ahogy mondja vagy búcsút vesztek egymástól.


Egy napon kibírsz ennyit. Ha rendszeres, akkor kérhetnél valami kompenzációt.

2018. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ahogy előttem írták. Vagy csinálod vagy ott hagyod. Üdv Magyarországon, itt felejtsd el, hogy munkavállalóként lesznek jogaid.
2018. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont emiatt ő rúg ki akkor megütheti a bokáját. Akkor érdemes egy munkaügyessel beszélni.
2018. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"Mik a cselekvési lehetőségek?"


Elfogadni, vagy felmondani. Vagy valami varázsigét vártál a gyakorin valakitől, ami megháromszorozza a fizetésedet?

2018. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Digo: majd lepapírozzák, hogy ne legyen jogtalan a kirúgása. Ez már régi bevett módszer a munkáltatóknál, hogy ilyenkor keres másik ürügyet és arra hivatkozva rúgja ki az embert.
2018. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, mért kennél köteles? De te amilyen nyámnyila vagy úgyis meg fogod csinálni. Tudod annak az embernek, aki erről itt kérdést ír ki, teljesen fölösleges még válaszolni is, mert úgyis úgy fog táncolni ahogy a fõnöke fütyöl.
2018. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Egy napon kibírsz ennyit. Ha rendszeres, akkor kérhetnél valami kompenzációt."



Természetesen nem egy nap, hanem midnen héten egy nap határozatlan ideig.

Vagyis havi 4 ilyen nap kapásból.

2018. szept. 13. 11:08
 8/11 A kérdező kommentje:

"mert úgyis úgy fog táncolni ahogy a fõnöke fütyöl."


Amíg nincs más addig igen. Ha meg lesz más, akkor másnap már nem is megyek, betegáll lesz onnatól.

És ehetei a kefét.

2018. szept. 13. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha MT szerint vizsgáljuk, akkor több oktból is kifogásolható a kérés.

1. Le van írva a munkaszerződésedben és a hozzá mellékelt tájékoztatóban, hogy mi a munkaidőd. Ha egyszer megállapodtatok (és alárítatok, ugye?) egy munkaidő beosztásban, akkor attól nem igazán illik eltérni. Ha aláírok egy szerződést valakivel hogy kékre festem a szobáját, akkor nem festhetem zöldre. Esetleg akkor lehetséges ilyet kérni, ha kötetlen munkaidőd van, de ezt neked kell jobban tudnod.

2. Ezt hogy gondolta kivitelezni munkaidő rögzítésben? Ugyanis valamiféle jelenléti ívet, akár elektronikusan is, de vezetnie kell. Ez lehet a kártya becsipogás-kicsipogás, amit rögzít a rendszer ,vagy egy papírfecni, amit minden nap írsz, de valaminek lennie kell. Úgy gondolta, hogy papíron a rendes munkaidőd van, valóságban meg valami más? Ez azért bajos, mert :

3. Tegyük fel, hogy munkahelyi baleset ér egy olyan időpontban, amikor szerződés és a jelenléti ív szerint semmi keresnivalód nem lenne ott. Akkor ki és hogy fogja megmagyarázni, hogy ez hogy lehetséges? Hogy fogják vizsgálni, hogy valóban munkahelyi baleset volt-e? Vagy munkából hazamenet? Ami hivatalosan nem is munkából hazamenet, mert a munkaidőd 15 órakor lejárt? Kicsi az esélye, hogy baleset forduljon elő, de ha bevállalod az eltérő munkaidőt úgy, hogy nincs lepapírozva, akkor csak magaddal cseszel ki, mert nem mindegy, hogy az üzemi baleseti táppénzt kapsz, vagy csak sima táppénzt.


Én azért nem esnék neki, csak kérd meg, hogy adja írásba a kérést. Akkor te le vagy fedve minden szempontból. Ha nem ad, akkor nem vagy köteles úgy dolgozni. Ha felmondással fenyeget, akkor a közös megegyezést csípőből kizárhatod, csak munkáltatói felmondást adhat, ekkor viszotn köteles indoklással élni, azt pedig meg lehet támadni.

2018. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem megyek bele se vitába se papírháborúba csinálom amit mond, párhuzamosan állást keresek amint találok gatya letol és tehet egy szívességet. Ez lesz.
2018. szept. 13. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!