Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új szerzői jogi törvény...

Az új szerzői jogi törvény véget vethet a torrentezésnek?

Figyelt kérdés

Akkor a YouTube-ról letörlik az összes filmet, meg mozicsillagról is stb oldalakról?


Büntetést kapunk majd mind a németek?

Kép:

[link]



2018. szept. 14. 18:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Legrosszabb esetben pedig, a torrent oldalakról, minden filmet, zenét, játékot, stb, tömörített, és jelszóval védett fájlokban lehet majd letölteni, amiket semmilyen robot nem tud majd kiszűrni. Nem kell parázni, meg pánikot kelteni sem.


Főleg, hogy ezeken az oldalakon semmi ilyesmi nincs fen... minden a felhasználók gépein van, a torrent oldal célja mindössze annyi, hogy megteremtse a kapcsolatot a felhasználók gépei között.

2018. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
0%
Az nCore biztos hogy nem fog megszűnni, mivel az oldalon nincsen jogsértő tartalom. Az nCore csak egy tracker, keress rá a torrent technológiára. A jogsértő tartalom a feltöltők gépén van, az nCore csak megmutatja hogy hol. És arra is csekély esély van hogy az ügyészség bíróság elé vinne egy akkora értelmezhetetlen adathalmazt (tracker) mint ami ott van.
2018. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#13 és #14 válaszolóknak:

[link]

Magánszemélyként 100e ft értékhatárig nem bűncselekmény. De könnyen átléphető ez a határ.

Nem az előbbivel kapcsolatban de kérdeztem már ügyvédet oldal tulajdonosként (ami nem torrent és nem filmes vagy más megosztó) és két dolgot mondott. Ezeket példákon keresztül írom le.

1.A filmes oldalak esetén lehet hogy csak a linkeket teszi ki valaki de ha az ilyen oldal tulajdonosának reklámokból származó (tény hogy az ilyen oldalak tele vannak reklámokkal) vagy más egyéb bevétele vagy más jellegű haszna van az oldalának üzemeltetéséből akkor jogosan léphetnek fel ellene. Büntethető és bírságolható. Akkor is ha a linkeket a felhasználók teszik ki mert már az oldal tulajdonosa felel azért hogy törölje az illegális tartalmakat vagy az azokra mutató közvetlen linkeket. Ez alól a kötelesség alól a szokásos "az oldal üzemeltetője nem felel a felhasználók által feltöltött tartalmakért" jogi nyilatkozat se mentesít mivel a vonatkozó törvényt fogják figyelembe venni. 2.A kalóz tartalmakhoz vezető közvetlen linkek esetében is hasonló a helyzet (itt ugyanis teljesen egyértelmű hogy mi történik). Ez a gyakorlatban is látszik hiszen sok torrent linkgyűjtő oldalt zártak már be csak a torrent linkek megmutatása miatt.

Szerintem az már más ha valaki egy torrent gyűjtő vagy filmes-linkes oldal linkjét teszi ki mert akkor már nem közvetlenül a tartalomra utal hanem csak a linkgyűjtő oldalra (Ha én most ide írom egy filmes oldal linkjét hogy www.alegujabbmozifilmekingyen.hu akkor én nem követek el semmit. De ha egy oldalt üzemeltetek ami konkrét kalóz tartalmakra közvetlenül átirányító linkeket mutat a felhasználóknak akkor igen. Nem véletlen hogy az ncore is meghívásos alapú - kiszűrendő a hivatalos személyeket - és neked is kell feltöltened vagy seedelned hasonló jogállású tartalmakat mert így te is cinkossá válsz ergo nem fogsz feljelenteni senkit.)

2018. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Ncore-ról már most is törölnek, pár héttel ezelőtt a SB-oldal fórumából olvastam hogy a népszerű Magyar műsorokat teljesen leszedték Ncore-ról, itt olvashatjátok, [link]


Már az elején volt gyanús a dolog hogy leszavazták, akkor kezdtem el letölteni mindent amit tudok...


csak idők kérdése és törlési hullám bomba bármikor robbanhat, mindenkinek javaslom, hogy külső merevlemezeken és Pendriveken tartsátok őket nagy becsben....

2018. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz. Barátok közt összes részét leszedték, pedig volt jó sok oldalnyi találat.

Akkor nem soká a szeress most sorozatot is letörlik.

2018. szept. 18. 17:25
 16/23 anonim válasza:
Igen, hamarosan azokat és mást is, én mondjuk Dvd-én nézek mindent, kb van 4000-5000 db minden fajta kategóriából, Csak akkor töltök le, hogy ha nem forgalmazzák, v ki sem adták dvd-én...
2018. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Asztali dvd lejátszon nézed a filmeket?
2018. szept. 18. 18:54
 18/23 anonim válasza:
Igen, asztalin, amin van rajta Usb, de ha meghal a lejátszó, veszek ujjat, USB fajtákat azokat szeretem, mert tovább bírják, nagyon szeretem gyűjteni a Dvd filmeket, , És gyűjteni fogom, mert ha beindul az új netes törvény, akkor semmi nem marad fen., és javaslom, hogy te is kezdj gyűjteni, v tárolni merevlemezeken és Pendriveken nagyon nagy becsben!
2018. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ezzel nekem nincs gondom, mindig is több helyen tárolom őket.

Zenéket hol hallgatsz bakeliten, CD-n, audió kazettán hifin?


Nekem vannak filmek még VHS-n is. Azt is használsz?

2018. szept. 18. 19:16
 20/23 anonim válasza:
Pár vhs kazim van, de azt is áttudom másoltatni dvd-re, egyik barátom segítségével, zenét nem igazán hallgatok...
2018. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!