Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Át tudnak verni a rokonaim...

Át tudnak verni a rokonaim tulajdonrész kivásárlásakor?

Figyelt kérdés

Édesapám pár éve elhunyt egy balesetben.Végrendelet nem maradt utána. Volt egy felesége és van egy közös gyerekük,egy húgom.Óbudán volt egy közös panellakásuk.

Az ingatlan felének a feleség a tulajdonosa.Az egész lakásnak pedig ő a haszonélvezője jelenleg.Közösen lakják a lányával.A másik felének a tulajdonrészén osztozunk mi féltestvérek.Tehát egy negyedrészének vagyok a tulajdonosa.Sajnos sosem volt velük túl jó a kapcsolatom. Nemrég viszont felhívott a húgom,hogy le akarják rendezni velem az ügyet.Kifizetnék az én részem,hogy többé semmi közöm ne legyen ahhoz a lakáshoz.Én ebbe belementem,azt mondták,majd megbeszéljük.Én mondtam,hogy szerzek akkor magamnak egy ügyvédet ha megtörténik a tulajdonrész eladása.A húgom rögtön rávágta,hogy ezt intézzük ügyvéd nélkül,ne költsem rá feleslegesen a pénzem. Nekik kell ügyvédet fogadniuk mert ők akarnak vásárolni,és a vevőnek kell ügyvédet hoznia.Beszélgettem erről apám öccsével.Ő pedig azt mondta,hogy át akarnak verni.A hagyatéki papíron az áll,hogy a lakás értéke 7 millió forint.Ennyi volt akkor,amikor megbecsülték az értékét.Most viszont nagyon megszaladtak az ingatlanárak tehát jóval többet ér az a lakás jelenleg.Igaz nincs felújítva de nem olyan lepukkant,tehát ezt számításba véve is többet ér most.A nagybátyám szerint ki akarják fizetni a hétmillió forint negyedét ami a hagyatéki papíron áll.De ha most többet ér az ingatlan akkor többet kéne kapnom a tulajdonrészemért.Kíváncsi vagyok,hogy ez tényleg így van-e.Vagy a törvény szerint azt az összeget kell kifizetni amit a hagyatéki eljárás során megállapítottak?


2018. szept. 15. 19:40
 1/3 anonim válasza:
0%

Te aztán kapzsi lehetsz. Én a helyedben lemondanék a tulajdonrészemről és nekik adnám hadd lakjanak ott.

Nem minden a pénz.

2018. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a körzetedben lévő Földhivatalba és kérdezd meg a hagyatékokkal foglalkozó ügyintézőt. Ő fog pontos választ adni.
2018. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
A haszonélvezettel terhelt egynegyed lakásodnak nem olyan nagy ám a firgalmi értéke
2018. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!