Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lakásunk 50 százaléka az...

A lakásunk 50 százaléka az enyém a másik fele Édesanyámé. Az élettársa munkanélküli én egyetemista vagyok de van saját keresetem. Ilyen esetben én kirakhatom az élettársat a házból?

Figyelt kérdés
Ő csupán be van ide jelentve. Sokszor úgy érzem anyu nem merné megtenni ezt a lépést, pedig szükség lenne rá. Még annyira szerencsére nem komoly a dolog, hogy ügyvédhez forduljak, csak fel szeretnék készülni, ezért komoly válaszokat várok. 24/L

2015. jan. 13. 17:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az élettárs feltehetően szívességi lakáshasználónak minősül, kérdés, hogy a bejelentőlapot ki írta alá, mert csak az kezdeményezhet igazán hatékonyan. Az is kérdés, hogy van-e bármely tulajdonosnak haszonélvezete a másik tulajdonos tulajdonrészén. Az is kérdés, hogy a lakás természetben megosztott használatú-e (azaz külön használatban vannak-e egyes részei). A dolog lebonyolításához mindenképpen ügyvéd kell.
2015. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
a bejelentőlapot csak Ő írta alá (attól még semmi joga nincs ezt biztosan tudom) haszonélvezeti jog nincs rajta és szétosztva sincs a ház
2015. jan. 13. 17:46
 3/24 szántóvető ***** válasza:
40%
ha oda van bejelentve akkor nem rakhatod ki.állandó lakcímre van bejelentve gondolom.senki idegent nem szabad bejelenteni a lakásba,semmilyen körülmények között.
2015. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
4%

nem rakhatod ki, ha anyád nem akarja, ehhez nem kell egyetemre járni


a lakás nincs megosztva, tehát minden helyen tartózkodhat bármelyik tulajdonos és akinek megengedi az is, ha nem lehet megosztani, akkor ez így is marad


nem vagy te semmivel se több a törvény előtt, hogy egyetemre jársz és dolgozol, mit aki munkanélküli. azt hiszed, hogy a diplomás bíró fajtársad másképp ítél, mert egyetemre jársz?



fordulj csak ügyvédhez és fizess neki sokat

2015. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam többre, az egyetemista voltomat nem ezért említettem meg. Ennek ellenére köszönöm a rendkívül hasznosnak nem mondható de annál inkább provokatív válaszodat:)
2015. jan. 13. 18:29
 6/24 A kérdező kommentje:
Hármas válaszolónak köszönöm a választ, most utánajártam szerencsére a bejelentés önmagában még nem okoz semmi féle tulajdonjogot.
2015. jan. 13. 18:51
 7/24 anonim ***** válasza:
3%

kitanulnak itt a mi pénzünkön, végigdugják az egyetemi éveket és utána kizsarolnak maguknak valami haszontalan tevékenységet az államtól, hogy kötelező legyen alkalmazni őket semmiért, vagy egyszerűen elhúznak az országból


ez a mentalitás tipikus mai dipisjelölt here duma, hogy ő egyetemista és más tulajdonát simán megtámadja, mert ő egyetista

2015. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7%
különben is tök baromság, a 3as válasz, hiába köszöngeted
2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 szántóvető ***** válasza:
100%
persze hogy nem okoz tulajdonjogot csak ha nem akar kiköltözni akkor nehéz kidobni.kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél.természetesen muter beleegyezése nélkül nem tudsz csinálni semmit.
2015. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

7es 8as teljesen igazad van remélem így lesz :) főleg a te pénzeden, remélem jó sok adót vonnak tőled, mert nekem elég jó az ösztöndíjam, ami remélem így is marad :)


a többi válaszadónak:

Egyébként az élettárs és a családja nem túl kedves emberek, terrorban tart minket a dühkitöréseivel, ezért érdekelnek a lehetőségeim.

2015. jan. 13. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!