Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor ha az...

Mi a teendő akkor ha az elhagyott okos telefonomat nem szeretné vissza adni az, aki megtalálta?

Figyelt kérdés

Múlt hét szombaton elhagytam a telefonom,és csütörtökön megtalálta valaki,akit ismerek,de viszont még azóta nem találkoztam vele,csak üzentem neki,hogy szeretném visszakapni legkésőbb hétfő délelőttig a telefonom.

A tanúk elmondása alapján az én telefonom,viszont ebben csak akkor lehetek biztos,ha meg is tudom nézni. Erre nincs lehetőségem,mert felhívtam ,és azt állította,hogy nem mutatja meg mert az nem az enyém,hanem más készülék. Ha hétfőig nem kapom vissza,jelentsem fel?

Mindenképp jogi úton szeretném intézni,hogy legyen nyoma,nem pedig önbíráskodva.


2018. szept. 16. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Otthon ha megvan a doboza, vagy legalább valami papír róla akkor az IMEI szám alapján lehet beazonosítani a dolgot. A sráchoz szépen elmész és megkéred hogy mutassa meg a telefon IMEI számát, és hasonlítsd össze. Ha utána sem hajlandó átadni akkor rendőrségre mész teszel feljelentést, és majd ők szépen visszaszerzik neked. Ha már nekik sem hajlandó eleget tenni akkor már bíróságra lehet vinni az ügyet, mert ez már lopásnak számít.
2018. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem sok esélyt látok. Ha a sim-kártyát kidobja akkor az csak egy telefon, akárkié lehet. Ha megvannak a papírjai akkor gyártási szám alapján talán bizonyíthatod. Persze a helyében ha erősködsz és igazad van dobnám bele az első kukába, semmiképp sem adnám a kezedbe. Ha ilyen köcsög volnék.
2018. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Attila1945 ***** válasza:

Az IMEI szám nem sim kártya függő. Az belevan égetve magába a telefonba. Elméletileg ha bejelentik, hogy ellopták, akkor lelehet tiltani IMEI alapján, akkor nem tudja használni, mert belekerül a nemzetközi tiltott imei listára, amit a mobilszolgáltatók ellenőriznek, és letiltják az eszközt a hálózatukról. Onnantól kezdve csak offline működik, aminek meghát semmi értelme.

Szóval én bejelenteném a lopást a zsaruknál, kérném az IMEI tiltást és ha mitad isten a csákó jelentkezne, akkor elég sanszos hogy tényleg a tied. De mindenféleképpen érdemes jelenteni ha eltünt, mert akkor eladhatatlan lessz a telód és elveszed a tolvaj kedvét a további lopásoktól.

Amugy sosem érdemes név szerint feljelenteni, mert ravasz emberek visszatudnak támadni rágalmazással, ha nincs bizonyiték.

2018. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Google Play Áruházban be van regisztrálva az email címemre a készülék,és ott az eszközkezelőben megvan a készülék IMEI száma. Az elég lehet bizonyítani,hogy az enyém?
2018. szept. 16. 14:53
 5/6 Attila1945 ***** válasza:
Nagy valószinűséggel igen.
2018. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vissza kaptam! Mindenkinek zöld pacsi!
2018. szept. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!