Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy szabályos? Mit csináljak?...

Hogy szabályos? Mit csináljak? Kezdem magam kirekesztve érezni gyalogosként a járdán is.

Figyelt kérdés

A kertünk vidéken van,ahogy a vonatról leszállok gyalog kell mennem,aszfalt út van de nem forgalmas 2 percenként jön el egy kocsi kb,nem is széles az út,járda nincs így az út szélén éppen a beton szélén megyek gyalog. Nem egy szer előfordult,hogy kiszólt az autós,hogy miért ott megyek,visszamondtam nincs járda. Lehúzódni nem tudok,mert vízelvezető árok van meg nagy a gaz.


Olyan is vaolt,hogy bent a városban gyalogosként a járdán ahová a gyalogos való szóval a járdán mentem és jön utánam biciklivel egy nő,és azt mondja "bocsi" azt jelenti álljak félre mert el akar biciklizni a járdán,félreálltam. Tegnap egy pasi a járdán jön velem szembe , gondoltam nem nagyon húzódkodom hanem kerűljön ki,erre megkaptam tőle,hogy "á nehogy már félre állj" aztám mondtam,hogy ez járda ,az úton közlekedjen,erre semmit nem szólt. Vannak olyan járdák amelynek fele gyalogos,fele kerékpárút,de itt egyik esetben sem volt a közelben kerékpárút csak gyalog járda és úttest.


Szívesen félreállok,ha a járdán jön a biciklis és el akar menni,de ha minden percben le kell húzódni ahol nekem van elsőbbségem akkor kerd picit kiakasztani.


Szerintetek hol közlekedjek hát nyugodtan ahol nem szolnak rám ? Hogy szabályos ez?



2018. szept. 18. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazad van ne engedj a pofátlankodoknak. Mindenkinek igy kellene tenni, de hivatalos védelemben ne bizz, hiába van igazad.
2018. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vidéken a biciklis a legtahóbb közlekedő. Nem tudsz mit csinálni, max. mindig a helyzethez alkalmazkodni. A biciklisben az a jó, hogy ha neked megy, akkor szerencsés esetben nem halsz meg.

Autó esetében már problémásabb, ott jobb, ha te engedsz, de ahol nincs járda, ott szabályosan az úttest szélén kell gyalogolnod, menetirány szerint a bal oldalon. Azért bal, hogy lásd, mikor kell elugrani.

2018. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

KRESZ:

21.§ (1) A gyalogosnak a járdán, ahol pedig járda nincs, a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton kell közlekednie.


(2) Ha az úton sem járda, sem leállósáv, sem útpadka, sem kerékpárút nincs - vagy az a gyalogosközlekedésre, illetőleg a kerekes székkel való közlekedésre alkalmatlan -, a gyalogosok az úttesten közlekedhetnek.


(3) Ha a gyalogosok az úttesten közlekednek, az úttest szélén, egysorban

a) lakott területen lehetőleg a menetirány szerint a bal oldalon, lakott területen kívül mindig a bal oldalon, a járműforgalommal szemben,

b) a segédmotoros kerékpárt vagy kerékpárt toló, továbbá a kerekes székkel közlekedő mozgáskorlátozott gyalogosok mindig a menetirány szerint a jobb oldalon haladhatnak.

2018. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!