Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbüntetés és rendőrségi...

Pénzbüntetés és rendőrségi megkeresés. Bonyolult ügy, minden megoldás érdekel, ami helyrehozza a problémát. Pénzbüntetés meg nem fizetése ekkora hercehurcával jár?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Kaptam Pénzbúntetést lopási kísérlet (belevittek, lényegtelen) miatt még 2017ben és sajnos a nem tudtam az egészet rendezni és fennmaradt 160 ezer forint.

Eközben kaptam munkát külföldön és most október elején rendezni szeretném a teljes tartozást (azóta átváltották szabadságvesztésre, de mivel nem tartózkodtam otthon ezért nem tudtam semmilyen iratot átvenni), azonban vagy egy kis bökkenö. Kerestek a rendőrök a magyarországi lakcímemen és a nyomozó elkérte édesapámtól az email címemet és a telefonszámomat, amit meg is adott neki. A nyomozó írt emailt, hogy adjam meg a pontos lakcímemet (külfoldit) és a telefonszámomat is, valamint írta, hogy minnél hamarabb keressem fel a területileg illetékes kapitányságot a "velem szembeni cselekmények folyósítása miatt". Utánanéztem a police(pont)hu oldalon és körözés van kiadv la ellenem (belföldi elfogatoparancs). A kérdésem az lenne, hogy ha én megadom az adataimat, az lehetséges, hogy hamarabb elvisznek innen, minthogy ki tudjam fizetni a teljes pénzbüntetést? Mert a törvény úgy szól, hogy a pénzbüntetést ki lehet fizetni átváltoztatás után is és fogvatartás közben is. Nyilván nem szeretném elveszíteni a munkámat kb 3 hónap fogház miatt és a hülyeségem miatt. Légyszives segítsetek.


2018. szept. 18. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Add meg az elérhetőségedet és írd meg, hogy ki szeretnéd fizetni a büntetést és ezt tedd meg, de azonnal. Mármint a befizetést.

Ha te "előkerülsz", akkor visszavonják az elfogatóparancsot. Viszont akkor tényleg fizesd is be a büntetést, különben kezdődik az egész elölről és akár külföldről is előszednek és szépen bevonulsz a börtönbe.

2018. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt!

Adataimat elküldtem és emailben leírtam, hogy Október elején lesz rendezve a pénzbüntetés. Azóta választ nem kaptam és még mindig szerepelek a "Közérdekböl nyilvános körözések" oldalon. Októberben kifizetem és akkor személyesen bemegyek a rendőrségre, akkor elméletileg minden rendben lesz?

2018. szept. 20. 15:49
 3/3 Lux morulus ***** válasza:
Lényegtelen vagy.
2018. szept. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!