Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató össze-vissza késve...

Munkáltató össze-vissza késve több részben csonkán történő bérfizetésére mi a megoldás (ha még kell az állás egy ideig)?

Figyelt kérdés

Mik a lehetőségek?

A munkáltatóm tavaly óta súlyos anyagi gondban van, amit egy az egyben csak magának köszönhet, mégis rajtam csattan.

Január óta egy hónapban se kaptuk meg időben és rendben a bérünket. Volt itt már minden ami elképzelhető

- késve fizet 10-ike után

- több részletben és késve (most itt van 100 a maradék meg 10-ike után)

- csonkán fizet a hiányt meg „majd kapod valamikor“ (vanolyan hónap hogy 30-al kevesebbet kaptam és azóta se pótolták)


Most is megjött a fizetés, 150-nek kéne lenni, jött 120. Magyarázat: több nincs most ennyi örüljek ennek is, egyébként is bezárunk megszűnünk.... megy a duma tavaly óta...


Mit tehetek ebben a szituban ha az hogy „hagyd ott a francba az egészet“ az nem működik? Amíg nincs más nem hagyhatom ott.


Lehet tenni valamit? Mert írásos felszólításokat én is más is küldött le se szarják, nem is válaszolnak.


2018. júl. 10. 18:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Napi munkaugyisenkunket hallottak. Taps-taps.
2018. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Napi munkaügyis troll vagy. Ha esetleg megsem, akkor meg egy idióta vagy, amiert január ota ott vagy még ilyen esetben. Jobb nem lesz. Akkor mire fel vagy még ott? Nekem ha valahol valami nem tetszik, otthagyom a fenébe. Mindig van másik hely.
2018. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

". Akkor mire fel vagy még ott? "


Megválaszolom. Mert annyira "bombáznak " állásajanlatokkal hogy még ez is jobb mint a közmunka ahova mehetek ha innen eljövök.

Ezért vagyok még itt.

Ezért és nem másért.

Hidd el ha lesz más ami hangyap44nivel jobb már le is léptem.

De amíg az opciók hogy ez vagy a közfogi akkor inkább marad ez.

2018. júl. 10. 18:24
 4/21 A kérdező kommentje:

De jó lenne azért ha a kérdésre is jönne válasz és nem azt firtatnánk miért is vagyok itt. Azt megválaszoltam , leírtam eljönni innen semmi esély vagy max a még rosszabba-maradni kell.

Mit lehet kihozni ebből?

2018. júl. 10. 18:29
 5/21 anonim ***** válasza:

Én nem is értelek. 150 ezer forintért REKLAMÁLSZ? Én ott kezdeném, hogy mi ez a 150, és miért nem inkább 250 MINIMUM.


Értem én, hogy valahol ez a megszokott, de akkor elmegyek Ausztriába mosogatni, és valami határmenti faluba költözök és hatszor jobban meg fogok élni. Jó én nem, mert jobb fizetésem van mint neked, ezért nem kényszerülök rá, de ha ennyit keresnék én röhögve távoznék.


De ember, nehogymár még azért hisztizzél, hogy a 150 helyett 120-at ad. Én olyan szinten intenék be eki, hogy még arra se fordulnék vissza ha azt mondaná, hogy két fizetésed előre odaadja, csak ne menj (mert ezt fogja tenni!).


Arccal előre irány Budapest és meg ne állj míg nem kapsz 230-240 nettót. Ha nem jön össze akkor külföld, nem kell kétségbe esni.

2018. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"fordulnék vissza ha azt mondaná, hogy két fizetésed előre odaadja, csak ne menj (mert ezt fogja tenni!)."



Hahahhaahhahahhahahhahhahahahhahahhahahhahahhahahhahahahhahahhahahhahahhahahah!!!!!


Fogadunk? Ne tedd rá a gatyád mert pucéran mész haza!

Tudod mit mondana a főnököm ha azt mondanám ide a pénzem vagy megyek?

Azt hogy : menjél.

Ki nem szarja le ha én elmegyek. Maholnapra talál a helyemre egy másik segget (mert én is az vagyok!!) aki hajlandó neki nem 120-ért nem 150-ért akár minbérért is itt szarozni.

Találni fog hidd el.

Nem is értem ennyit is miért fizet nekem mert ha azt mondaná holnaptól csak 100, akkor se tudnék mit tenni.

Maradnék.

2018. júl. 10. 19:02
 7/21 anonim ***** válasza:
Összefoglalva tehát nem vagy alkalmas semmi másra, csak erre a melóra vagy közmunkára. Pofád nem nyitod ki hogy nem tetszik valami, hónapokig tűrsz. Akkor mi a fa*t akarsz úgy mégis? Mit? Ezerszer megkaptad a választ. De te ragaszkodsz a helyhez. Akkor szo*asd magad tovább.
2018. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Pofád nem nyitod ki hogy nem tetszik valami, "


Ez tévedés leírtam hogy még ÍRÁSOS fizetési felszólítást is küldtem a munkáltatónak.

"Mert írásos felszólításokat én is más is küldött le se szarják, nem is válaszolnak." ld korábban.


Vagy hogyan érted azt hogy nem nyitom ki a pofám? Kinyitom. eredmény? A nagy semmi.

Miért mit kéne még tennem.

Akármit megteszek egyet kivéve. Ott nem hagyom.

Azt nem.

2018. júl. 10. 20:09
 9/21 anonim ***** válasza:

Szeretem mikor sokan elkezdik pofázni, hogy ,,há' 150 ezres fizetésnél én beintenék, ott hagynám a francba, stb".

Oké, gyere le élni például ide Borsodba és ints be ilyen fizetésnek. Utána mehetsz majd valamelyik város összeszerelőgyárába gürizni 8 órában - ne hidd azt, hogy az olyan csúcszuper munka, lehet, hogy megfizeti a 150 ezreket, de sokszor naponta kell 4000 db alkatrészeket legyártanod úgy, hogy normális munkatempóban max 2000 Dbot tudnál legyártani hivatalosan - vagy elmész közmunkába 60-80 ezerért.

Lehet olyanokat mondani, hogy költözzönek el az ilyen helyről, csak kérdem én miből? Adja el a házat? Kinek? Itt nálunk is a mi falunkban már örömtáncot járnak, ha 5 millióért eltudnak adni egy házat. Soknak hangzik az 5 millió, hogy az milyen jó ár érte? Egy tető csinálása kerül 2 millióba már, szóval csak 3 millióért tudod többért eladni, mint amennyibe egy átlagos méretű ház tetejének megcsinálása kerül cseréppel, stbvel.

Lehet azt mondani, hogy ,,há' abból az 5 millióból is lehet házat venni". Igen, hol? Hasonló környéken, ahol ugyanúgy nincs munkahely. Határmenti falvakban is olyan helyen tudsz házat venni ennyiből, ahonnan alig tudsz átjárni dolgozni Ausztriába. Akkor miről beszélünk?

Budapest és a többi nagyvárosból lehet mondogatni, hogy könnyű a munkakeresés, bárhol talál az ember 250 ezres fizetésű munkát, csak meg kellene érteni azt, hogy nem mindenhol ugyanolyanok a körülmények. Ezt valaki nem bírja megérteni akkor meg szerintem hanyagolnia kellene az oldalt.

2018. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Budapest és a többi nagyvárosból lehet mondogatni, hogy könnyű a munkakeresés, bárhol talál az ember 250 ezres fizetésű "


Budapesten se igaz! Bp-en is van kb 30.000 közmunkás aki 57-ért közmunkázik, illetve sok-sokezren vannak állami hivatalokban cégeknél postán stb ahol 250 -et még btruttóban se kap meg!

2018. júl. 11. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!