Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag nevezhető-e korlátozás...

Jogilag nevezhető-e korlátozásnak egy olyan magyar jogszabály ami önhibámon kivül nem tudok (lehet) teljesíteni?

Figyelt kérdés

Évek óta az a gondom hogy kijárok Hollandiában dolgozni szezonális munkára.

Az OEP-nél így kijelenkezek, majd hazajövetelkor próbálok visszajelenkezni a magyar egészségügyi rendszerben.

Az OEP ragaszkodik egy E104-nyomtatványhóz hogy az adott országban volt a munkavégzés alatt biztósításom.

Viszont ennek a beszerzését időhöz köti: 15 nap.

Ahol én dolgozok (Hollandia) Ott viszont a kérelem benyujtásának kezdetétől 4-6 hét időt határoz meg a nyomtatvány kipostázásáig.

Ez fel is van tüntetve ezen az E104 nyomtatványon.

Már többször fenyegetett feltételesen az OEP azzal hogy 15 napon belül kell beszerezzem ezt az igazolást különben megbüntet.

DE nem tudom meggyorsítani, nem tudok a holland biztosítóhoz bemenni mert ott is csak ezt a nyomtatványigénylő lapot adják, és hogy várjak, kiküldik.

Annak értelme meg nincs hogy azért megyek ki dolgozni hogy az OEP büntetgessen.

Én ott látom a 'törvénytelenséget' ebben, hogy az OEP is tudja, lássa hogy a kiállítási idő több mint amit ok megszabnak. Ezzel szerintem arra ösztönöz hogy ne dolgozzak kint mert megbüntet érte.


2018. szept. 20. 05:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, amikor ezt a 15 napot behatárolták, elvileg az OEP tisztában van azzal hogy egy adott ország(Europai gazdasági térség)-ban egy 'E' nyomtatvány kiállítása mennyiidőbe kerül. És akkor mért ad meg egy határidőt amit nem lehet teljesíteni.
2018. szept. 20. 06:00
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Jogilag minden jogszabály korlátozás, hiszen előírja: mit tehetsz és mit nem, valamint amit tehetsz hogyan és mikor teheted.

.

A magyar jogszabály 'ezt' írja elő, a holland 'azt'.

Szerinted melyiknek kéne alkalmazkodni a másikhoz?

No és, ha valaki Tanganyikában dolgozik, elvárhatja-e, hogy ők is figyelembe vegyék a magyar jogszabályi előírásokat?

(Tanganyika ugyanúgy önálló, nekünk külföldi állam, mint Hollandia, tehát a hasonlat nem sántít!)

2018. szept. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jah, tanganyika is biztos tagja egy olyan nyomtatvány részesének, ami minden E-jkelzésű nyomtatvány tartalma ugyan az, akkor igen alkalmazkodjon a magyar hivatal ahoz.

Valószinű nem tudod hogy itt az 'E' jelzés mit jelen.

Europia unioban egységesen előirt szabályok.

Tehát a magyarnál is ugyan az mint a hollandnál.

2018. szept. 20. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Fizesd végig a hazai ellátásért fizetendő díjat, nyilván telik a holland fizetésből.
2018. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy tellik, tellene, de nem lehet, erre is van jogszabály, azért is büntet ha nem jelenkezek ki.

Valahogy próbáld elképzelni, hogy Én próbálok tiszteséges lenni. Mégha nehéz is.

Ha meg nem látod a lényegét a kérdésben, akkor ne add az okosat.

2018. szept. 20. 16:16
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#3

"Valószinű nem tudod hogy itt az 'E' jelzés mit jelen."

Tudom. Azt, hogy etz a papírt az Unio tagállamaiban mindenütt elfogadják.

Azt viszont nem, hogy országonként mennyi időbe telik igénylésedtől a kézhez kapásig.

Azt már a szuverén tagállamok saját jogszabályai határozzák meg. Jogszabályi egyezés viszont nem várható el.

Itt 'ennyi' idő az átfutás, 'ott' annyi - és ez van.

2018. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írjál Sargentininek, hogy inkább a tetű lassú holland bürokráciával foglalkozzon, és ne a magyar tankönyvekkel.
2018. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

dubitus:

Épp ez az 'E' rajta van a kiállítás várható ideje. És ez a jógilag sértő, hogy látja a magyar hogy az ő általa megadott időn belül nem lehet vagy nem várható hogy elkészül, mégis határidőhőz köti a nyomtatvány beszerzését.

Ez a Sargentini hasonlat elvileg igaza van, ha ezért eengem megbüntet az OEP. Mert önhibámon kivül büntet engem, és ezzel a talán a szabad munkavállalás jogát sérti(?)

2018. szept. 21. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!