Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadhatja az egyetem/főiskola...

Kiadhatja az egyetem/főiskola a személyes adataim?

Figyelt kérdés

Tájékoztathat harmadik félt az egyetem a hallgatói jogviszonyom aktív/passzív ill fizetős/önköltséges állapotáról ? Illetve, hogy mióta járok ide? Stb


Nem akarom h a szüleim lekerdezzek h fizetősre járok , sok aggodalmat okozna a családnak..



2018. szept. 21. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Tekintve, hogy jogilag felnőtt vagy és emellett gdpr nem szolgaltathatnaki senkinek adatot a tudtodon kívül
2018. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid úgy tudják, hogy fizetősre jársz, akkor miért kérdeznének rá? Nekem eszembe nem jutna.


Egyébként nem adhat ki az egyetem hivatalosan ilyen információt, de minden kerítésen van egy kiskapu ...

2018. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Ha a szülő tart el, akkor kiadhatják.
2018. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem adhatják ki, nagykorú vagy már. Viszont sajnos elég egyetlen túlbuzgó Adminisztrátor Mancika a TO-n, aki elpletykál bármit, ha szépen megkérik.
2018. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegény naív előttem szóló. A kancellári rendszerrel minden adat megy a minisztériumba is (már ha valamiért szagot fognak, és akarják). Ha a szüleid e körbe tartoznak, bármikor megtudhatják. De ha ilyen kérdezel, nem e körbe tartoznak, így esélyük sincs, hacsak nem számítógép zsenik.
2018. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5


Most azt hiszed, nagyot mondtál, mi? Évek óta megy minden adat az OH-ba, a rendszert FIR-nek nevezik.

2018. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felsőoktatási Információs Rendszer, röviden FIR. A kancellár rendszer előtt is ment oda minden adat. Az oktatási hivatal kezelésébe tartozik és hivatalosan csak te és az egyetem amivel jogviszonyban vagy kérhet le belőle adatokat.
2018. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!