Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A házam/kertem feletti légtér...

A házam/kertem feletti légtér az enyém?

Figyelt kérdés
Gondolom ezt ésszerű magasságig. Pl. ha egy drónt reptetnek a kertembe, vagy a házamhoz, akkor jogom van lelőni/leszedni,eltávolítani?

2018. szept. 24. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nincs jogod!
2018. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
eltávolítani igen, bár kérdés, hogy miként hajtod végre, mert megrongálni, eltulajdonítani már nincs jogod.
2018. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem a tiéd. Az telek a tiéd, bár az sem úgy, mint egy kiló kenyér. Tulajdonképpen annak is csak a használati joga van a birtokodban, hiszen lefele sem tehetsz akármit.

A légtér nem a tied, de azért az életfunkcióidhoz szükséges gázkeveréket beszívhatod, a használtad kiengedheted.


A drónt nem bánthatod.

2018. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha alacsonyan szállna a repülő, azt is lelőnéd? Pesten előfordul, hogy még az ablakokat is látni a gépen. Mégse lőhetem le. :)
2018. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Szép is lenne, ha Pista bácsi sörétes puskával odasózna a WizzAir-es gépek farkára! xDDDDD
2018. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Ahogyan egy bizonyos mélységnél lejjebb (pince szint) sem a tiéd a telked alatti föld, úgy a légtér sem a tied a telked felett pár méterre már. Ahhoz van jogod, hogy feljelentsd ha valaki drónt röptet a telked, lakóterületed felett, ahhoz nincsen, hogy azt a drónt megrongáld.

Szerintem ha leszeded, mert olyan alacsonyan szállt, hogy elérted és károsodás nélkül átadod a hatóságnak, akkor abból nem lesz bajod éppen úgy, ahogyan ha egy labdával berúgják az ablakodat sem vagy köteles az illetőnek azonnal visszaadni. De szándékosan lelőni vagy ledobni ha a magasban repült, ahhoz nincsen jogod. Filmezd le és jelentsd fel.

2018. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Semmihez nincs jogod, ahhoz sem, amit a kerted alatti föld tartalmaz.
2018. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Nekem pl van zavaró készülékem ami képes megzavarni a drónok és a kezelő közötti kapcsolatot. Nem direkt ilyen célra van és nem egyéb zavarásra de erre is tökéletesen alkalmas kisméretű de nagy teljesítményű adókészülék.

Ha én ezzel kényszerítek le egy ilyet és az lepottyan és összetörik akkor is panaszt tehet a drón tulajdonos? Ő csak anyit lát hogy potty. Vagy meg se mozdul amíg le nem merül és akkor potty. Vagy nekimegy valaminek mert a GPS jeleket is zavarom és akkor potty. Hozzá sem értem és mégis kár keletkezik a készülékében. Azt nem tudja hogy zavartam a jelét. Na ilyenkor mi a teendő?

2018. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Molyember ***** válasza:
50%
Semmi sem tiltja, hogy köveket dobálj a saját kertedben. Ha véletlenül eltalálja, akkor így járt.
2018. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: nem tanácsos leszedni, mert 2 eset a gyakori: valamelyik kissrác szórakozik, az ő játékát rontanád el csak, az pedig bunkóság.(mit szólnál ha a fiad drónját lelőné a szomszéd, mert zavarja?) Vagy pedig valaki engedéllyel, drága géppel videózik, ebben az esetben százezres kárt is tudsz okozni.
2018. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!