Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan feletti haszonélvezet...

Ingatlan feletti haszonélvezeti jogról le lehet-e mondani?

Figyelt kérdés
Fiam lakására a vásárláskor haszonélvezeti jogom bejegyzését kértem. Letöröltethetem-e ezt a jogot, vagy csak a halálom bekövetkeztével szűnik meg?

2018. júl. 16. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor le lehet mondani róla a megfelelő formaságokkal. Be kell jegyeztetni a földhivatalnál.
2018. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2018. júl. 16. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha pl eladni akarjátok annyi hogy te is aláírsz az adásvételin.
2018. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ő szeretné eladni. A vásárláskor ő még bohó volt és nagyon fiatal, ezért kértem a haszonélvezetem bejegyzését. Mára azonban ez már okafogyottá vált, hiszen családos ember. Csak nem tudtam, hogy erről a jogról le lehet-e mondani.
2018. júl. 16. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


A fiad ÉRDEKÉBEN ne mondj le róla, vagy intézzétek az ügyvédnél úgy, hogy a következőn is legyen haszonélvezeted.

Láttunk már csodákat, hajléktalan pasikkal!

2018. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ez butaság.

Ha nem mond le a haszonélvezetről akkor nem tudják rendesen eladni. Ki venne meg egy akást úgy, hogy semmi beleszólása nincsen abba ki lakjon benne, mi történjen vele még sok évig, évtizedig? Ha valaki így is megvenné, az csak az értékének töredékét fizetné érte.

Ha a fia el akarja adni és neki nincs ezzel gondja, akkor mondjon le a haszonélvezetéről. Ahogy kivettem a kérdésből nem ott lakik és nem okoz neki lakhatási problémát ha el lesz adva a lakás.

Ha mégis az a terv, hogy a pénzből nagyobb lakást akarnak venni ahol szintén lakna a szülő is - akkor úgy kell megkötni a szerződést, hogy a vételárnak egy része a szülőé legyen, amit akkor kap meg a fiú, ha az új lakásra is bejegyzik a haszonélvezeti jogot. Vagy valami hasonló megoldást kell kitalálni.

2018. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért kell bonyolítani a dolgot ? A tulajdonos és a haszonélvező együtt adják el az ingatlant. A tulajdonosnak megszűnik a tulajdonjoga, a haszonélvezőnek a haszonélvezeti joga. Az új tulajdonos így haszonélvezettel nem terhelt ingatlan birtokába jut.
2018. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!