Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e amerikából vàm ès...

Lehet-e amerikából vàm ès adòmentesen hazahozni dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy kb egy hónap múlva megyek amerikàba, meglátogatni egy baràtomat, ès arra gondoltam, ha már ott olcsòbbak a dolgok akkor lecserèlek a szàmìtògèpemben pàr alkatrèszt, mert kinnt olcsòbbak a dolgok.

Na a kèrdèsem az az ha kb 1000 USD èrtèkben hozok haza kizàròlag sajàt felhasznàlàsra elektronikai termèkeket(videòkártya, ram, ssd, meg egy egèr) akkor mi lesz? Fizetnem kell mindenféle adót?


2018. szept. 25. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen apróságoknál szerintem le se szarják...
2018. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Igen fizetned kell.
2018. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már jártam úgy, hogy Ferihegyen kiszedtek a sorból és átkutatták a bőröndömet ilyen okból. Szerencsére nem találtak semmit, bár elkezdtek dumálni, hogy ez a laptop túl újszerű, tuti kint vettem, csak nem akarom bevallani. Mondom nézd már meg te majom, hogy magyar billentyűzetes, hol a tökömben veszek Amcsiban magyar billentyűzetes laptopot? Szóval idióták ezek, arra mennek, hogy megszívassanak. Egy telefont be tudsz csempészni a zsebedben simán, a ruhádat nem kutatják át, de egy csomó gépalkatrész nehezen magyarázható...
2018. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a navot, azt mondták 430EUR alatt vámmentes(légi közlekedés esetén)

Hát akkor nem veszek meg mindent amerikàban csak egy vidikarit abbòl is az olcsòbbat. Ìgy kijön szerintem mèg a szuvenìrnek is pàr szàz dolcsi

2018. szept. 25. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk valamit használtan veszek és megmutatom nekik a számlàt róla?(pl ebayes szàmla) akkor melyik àrat veszik figyelembe? az ùjonnani àràt vagy amièrt megvettem?
2018. szept. 25. 10:48
 7/7 anonim ***** válasza:

15 eve elek az Allamokban, tobbszor voltam otthon, mint azt meg tudnam szamolni.

Mindig viszek magammal valamit (vagy ajandek, vagy haveroknak rendelesre) (Apple laptop, Nikon gep, telefon, stb.) Mindig ugy viszem, hogy kicsomagolom, beuzemelem, esetleg teszek ra vmi matricat, hogy ugy tunjon en hasznalom a cuccot. Egyetlen egyszer sem allitottak meg Ferihegyen azert, hgoy a csomagomat atnezzek. Foleg azert nem, mert sosem kozvetlenul az USAbol utaztam BP-re, hanem vmilyen europai atszallassal, vagyis egy Frankfurtbol vagy Varsobol erkezo gep utasait nem fogjak atvizsgalni, hogy mit hoznak be vammentesen.


Szerintem nyugodtan vegyel, ami kell, bontsd ki, rakd a kezipoggyaszba (nagy erteket borondbe ne) es utazz vele.

2018. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!