Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kapnék gyerektartást?

Kapnék gyerektartást?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, érettségiztem, most pedig okj-s szakmát tanulok nappali tagozaton. Emellett dolgozom is alkalmanként, de teljesen ki vagyok merülve, már a depresszióval küzdöm. Napi 4 órám van alvásra, egyszerűen nem tudom eltartani magam. Anyánál lakok, 2 éve váltak el. Anya fizetése nagyon kevés (60ezer), magamnak fizetek mindent és csak magamra számíthatok anyagilag. Sokszor kajára sincs pénzem. Reggel 7-től éjfélig iskola plusz munka. Az iskola is havonta fizetős.

Mit tegyek? Nem, nincs egyetlen rokon, barát se, aki tudna támogatni. Teljesen ki vagyok borulva, már mindenem eladtam, de rengetegszer előfordul, hogy még innivalót sem tudok venni, annyira rossz a helyzet.

Apa fizetése 130 ezer nettó. De sosem lehetett tőle kérni, annyira fukar.

Ha nem tudom megbeszélni vele, hogy kisegítsen, hova fordulhatnék?

Gyerektartás jár 21 éves korban, ha tanulok még és elváltak a szüleim?

Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 27. 23:33
 1/6 anonim válasza:
Dolgozol igy szerintem nem jar. Mennyi ido meg a suli? Ha befejezted menj el teljes munkaidoben dolgozni. Vagy nappali helyett esti tagozat...
2018. szept. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha minden nap éjfélig dolgozol, akkor ezek szerint teljes munkaidőben dolgozol, tehát keresel kb. annyit mint apukád. Anyukád miért nem dolgozik rendesen?
2018. szept. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Dolgozol, így nem jár. Ha járná is max 5ezer körül lenne, mivel ez már nem gyermektartas, hanem rokontartas. Anyád miért nem kert anmok gyerektartast ? Még másik munkát is kereshetne amúgy, 60e ah semmi
2018. szept. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát de miért fizetősre mentél?


Amúgy nem jár, mert nem iskolarendszerű képzésben tanulsz.

2018. szept. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Idősek a szüleim és mamát folyamatosan gondozni kell, emiatt nem tud anya 8-12órát dolgozni naponta. Mire kifizetem az összes költsègem, a hónap felére egy ft-om sem marad. És ez diákmunka, nem állandó munkahely. Csak ugyan azt kell csinàlni és ugyan annyi ideig, mint a rendes ottdolgozóknak. Nem tudok sajnos minden nap bemenni, az órarendem miatt. Heti 4-szer kb.
2018. szept. 28. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Keress másik munkahelyet.

Alkalmi munkában is dolgozhatnál mást, ami jobban is fizet és amit hétvégén végezhetsz, nem iskolanap.

Vagy az ilyen munka helyett vállalj inkább gyermek felügyeletet vagy takarítást magán háznál. Keresd fel az önkormányzatot és kérdezd meg tudnának-e neked segíteni valamennyi pénzzel. Van lehetőség alkalmanként segély folyósítására, ami nem rendszeres, hanem eseti nehéz helyzetekben adják.

Szervezd át a napirendedet, mert ott van a hiba, hogy mindent teljes időben akarsz csinálni egyszerre.

Az iskolában próbálj meg egyéni tanrendet kérni, hogy pl. egyes tárgyakból ne kelljen bemenned órára csak levizsgáznod. Ebbe nem biztos hogy belemennek, de meg lehet próbálni, főleg ha te fizetsz érte. Kérhetsz halasztást is, hogy most felfüggeszted a tanulmányaidat, dolgozol jövő szeptemberig vagy a tavaszig valahol teljes állásban és félre teszel pénzt a következő évre, az iskolára.

21 éves felnőtt ember lettél, nem egyszerű dolog. Fáradt vagy, ennyi az egész. Ne akarj mindent egyszerre csinálni mert másnak sem megy, csak nem vallják be előtted. Az iskola nem szalad el, egy fél év múlva is folytathatod. Mivel fizetsz érte így még határidő sem köt, csak te szeretnéd már elvégezni. De így nem megy azt te is látod. Hát engedd el és csak annyit vállalj amit meg is tudsz csinálni.

2018. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!