Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanítás helye, köteles vagyok...

Tanítás helye, köteles vagyok elmenni olyan messzire?

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne.


1) Ha az iskola egy tanítási napot másik városban tart meg, köteles a diákok eljutását biztosítani? Vagy legalább megtéríteni az utiköltséget? Konkrétan Szeged helyett Budapest.


2) Tegnap benyögte az osztályfőnök hogy pénteken Budapestre kell menni. 13. osztályos vagyok, 23 éves (egyetemen végeztem egy "büfészakot", most meg okj-t csinálnék) 16-22-ig minden nap dolgozok, mivel BP-n minket 15:00-kor engednének el, esélytelen hogy vissza tudjak érni. Osztályfőnök tanácsára ma voltam az igazgatónál, nem jutottam semmire vele. Menni kell és kész, a 3 napos szülői igazolást sem használhatom fel, mivel azt 1 héttel előtte be kell jelenteni + indokolni. Van valami jogszabály hogy a diák kötelezhető-e ilyen messzire elmenni (saját költségén) ?


(Nem, a munkából sem tudtak elengedni, a háziorvosom pedig egy rém, betegen is visszaküldött mindig az iskolába hogy hordjak maszkot és akkor nem fertőző az a nátha...)


Elsősorban nem véleményt akarok kérni, hanem a kérdésre választ, a legjobb lenne ha törvény/jogszabály vagy valami megnevezésével alátámasztva, és megcímeznék vele egy levelet az igazgatónak, hogy ezért nem mentem, ezért nem kötelezhetnek, tessék leigazolni vagy továbbviszem az ügyet.


2018. okt. 3. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább döntsd el, hogy most mi a probléma.

Az, hogy nem fizetik vagy az, hogy nem tudsz visszaérni a melóhelyre.


Ha az első, akkor rászorultsági alapon tudod kérvényezni a költségtérítés egészét vagy részét.


Ha szimplán a munka miatt, akkor meg elmész egy szakrendelőbe.

Pl.: Elmész urulógiára/szemészetre/stb.. Kivizsgál és mondod, hogy tudna-e a mai napra igazolást is adni.. mert már nem lesz több órád és amúgy nem értél volna be.

2018. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy egy iskola útiköltséget fizessen a diákjainak, pláne egy OKJs tanfolyam tartója. Egyik helyről majd hiányzol, nem fog összedőlni a világ.
2018. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1


Mind a kettő probléma. Az első már csak elvi alapon is.

Nem halnék bele abba a 3-4 ezer ft-ba, de ha már kötelező, akkor szerintem biztosítaniuk kellene az eljutást.


# 2


Nem, csupán 7 óra igazolatlan, levél a szülőnek (igen, így 23 évesen OKJ-n is). Ha meg lehet oldani hogy ne legyen igazolatlan, miért ne oldanám meg? Miért trükközzek urológiával vagy hasonlóval? Amúgy nem akarok oda elmenni :D Ez a féle megoldást tegyük megbeszéltté inkább.


Továbbiakban csak a kérdésre válaszoljatok, köszi.

2018. okt. 3. 19:20
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy szerinted akkor inkább legyen igazolatlan, tűrjem el, és akkor úgy viselkedtem mint egy felnőtt?


Szerintem ez pont fordítva van.

2018. okt. 3. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy milyen képzésen veszel részt és mit írtál alá a tanulmányi szerződésben vagy a jelentkezési lapodon. Mert ha abban te elfogadtad, hogy a képzésedet esetenként egy másik helyen kell végezned, pl. szakmai ismeretanyag ott mutatható be vagy gyakorolható, akkor az iskola úgymond kötelezhet erre, hiszen az benne volt abban amit vállaltál, még ha nem is vetted észre.

Amennyiben nincs ilyen, még az általános, szakra, képzésre vonatkozó leírásban sem, akkor a képzés helye az, amit te vállaltál, vagyis az iskola. Ilyenkor neked ott kell megjelenned ahhoz, hogy ne legyen igazolatlan. Azaz a kezdés idejétől az órarendi végéig (a 15 óráig) ott kell lenned az iskolában, míg a többiek Pesten vannak. De ezzel a szakmai órád nem lesz megoldva, hiszen a foglalkozáson nem vettél részt és ha bizonyos számú óráról hiányzol, akkor buktad a képzést. Lehet, hogy ezzel az egy nappal összejön ennyi óra.

Próbálj meg kompromisszumot kötni a tanároddal! Menj te is Budapestre, de indulj vissza korábban, azzal a vonattal, amivel odaérsz a melóba. Mond el a tanárodnak, hogy a munkahelyeden nem hiányozhatsz aznap, de szeretnél a képzéseden is ott lenni, így csak ez a megoldás marad, hogy te nem maradsz a végéig. Ezzel azt mutatod meg, hogy nem akarsz kibújni a feladat alól, csak kényszerhelyzetben vagy. Persze ha már összevesztél velük, akkor nehéz lesz. Mond azt, hogy megpróbáltad újra a munkahelyeden elintézni és semmiképpen nem maradhatsz aznap távol.

2018. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5


Köszi a korrekt választ, de próbáltam ezt is. Egyszerűen az igazgató nem hajlandó megegyezni semmiben, 10percig beszéltünk folyamatosan, és semmit sem értem el.

Ezért akarok írni egy levelet. Nem hiszem el hogy erre nincs törvény. Amit aláírtam beiratkozáskor egy 2 oldalas kis lap volt, elolvastam, semmi ilyen nem volt benne.

2018. okt. 3. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el Budapestre, írd alá a jelenlétit, aztán amikor indulnod kell a vonathoz, akkor diszkréten felszívódsz, minden reklám nélkül.

Mondjuk 23 évesen eleve röhejesnek tartom a szülői igazolást is, nekem addigra már 2 gyerekem volt.

2018. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt fogom tenni természetesen ha másra nem jutok...
2018. okt. 3. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!