Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen feltételekkel kaphatom...

Milyen feltételekkel kaphatom meg a román állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Már egy ideje Romániában élek mert magasabb fizetést kapok mint magyarországon és az életszínvonal is észrevehetően magasabb. Szeretnék végleg letelepedni, és itt családot alapítani. Ennek egyik oka az, hogy a jövőbeli gyerekeim ebben az oktatási rendszerben részesüljenek, másrészt nem is mernék huzamosabb ideig magyarországon tartózkodni az egészségügy helyzete miatt, félnék hogy ha valami bajom lenne, ott halnék meg. Milyen feltételeknek kell teljesülnie hogy megkapjam a román állampolgárságot, és a magyart végleg eltörölhessem? Előre is köszönöm a normális válaszokat! (trollkodást, hitetlenkedést, gyűlölködést nem kérek, köszönöm)
2018. okt. 9. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés maga egy trollkodás szerintem. :D Azért jó próbálkozás volt.
2018. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés trollkodás :) Én egy olyan magyarországi cégnek dolgozom Erdélyben (ott születtem, ott is élek), amelyik éppen azért költözött Romániában, mivel itt Budapesten két munkásnak annyit kellett fizetni mint nálunk háromnak... Budapesten bezárták a telephelyet és nyitottak egyet nálunk Erdélyben.


Emiatt gondolom, hogy a kérdésed csupán kitaláció, de kitudja...

2018. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a kérdés troll, de érdekességként előkotorásztam neked. Nem olyan könnyű az elsőként meg kell tanulni Románia történelmét, és elhinni hogy szuverén, egységes és oszthatatlan nemzetállam.


Íme:

[link]

2018. okt. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem ott kérdezed meg? Én pl. cseh munkavállaló vagyok, bár nem élek ott. Ha állampolgárságot akarnék, első körben a cégemet kérdezném, illetve a kollégákat, akik már régebben ott melóznak. Eszembe nem jutna a GYK - n, teljesen életszerűtlen. Honnan tudnánk mi?


Innen látszik, hogy kamu a kérdés. Meg amúgy is hülyeség, aki már járt Romániában - én pl. vagy száz alkalommal - első pillantásra látja.

2018. okt. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!