Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit gondoltok a hajléktalan...

Ti mit gondoltok a hajléktalanok, most törvénybe lépő szankcionálásáról?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 19:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Pénzbírság hülyeség. Mi a frászból fizetné ki?

Nem vagyok semmilyen pártnak a tagja.


Soha nem tudhatjuk mit hoz a sors. Amit nem irányítunk magunknak. Sok a külső körülmény ami bármely állapothoz segít.

Hajléktalan leszel, bármi okból.


Szállókon hogy lehetne megoldani ne lopják meg egymást? Testi fenyítés se legyen?

Nem tudom.

De azt se szabad hagyni hogy megfaggyon.


Nem tudom hogyha felvennék Őket olyan helyre ahol van munkás szálló, És saját méretű 2 váltás ruha, több váltásnyi fehérneműt adnának neki elfogadná - e.

És persze már is van ruhája. Nem jár büdösen. Bejár dolgozni.

Aki frissen kerül ebbe a helyzetbe, könnyebb neki. Talán.

De akik már évek óta így kell éljenek, nehezen szoknák meg.

Talán ez lehetne az első lépés, utóbbiaknak. És persze valami foglalkoztatóba dolgoznának. Vissza illeszkedés miat.


Halvány gőzünk sincs arról ki miért került oda, az utcára.

Könnyen írunk a lakásból.

Gyanítom válás, közös lakás elhagyása miatt kerül oda. Vagy az utcán találja magát. Adósság miatt.

Itt a közös lakásba maradt félnek is van felelősége, szerintem.

Főleg ha család apának kell mennie.

Mert a kiskorú közös gyerekünkre nem lesz így tartásdíj.

Nem lesz kapcsolata az apjával.

( ezt egy számító hozzáállásnak is lehetne értelmezni )


Az hogy ki miért vált el, azt nem kellene hogy a gyerekei érezzék. Pl azzal hogy apádat hajléktlanná teszem....

Az öltönyös munka helye után koszos a ruhája stb. Nem lesz munkája.


Azt hiszem sokkal tágabb ez a probléma mint az hogy benyomják egy ilyen szállóra. És boldogulj ahogy tudsz.

2018. okt. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Számos hajléktalan visszautasítja a segítséget (pl. lakhatás, munka), nekik többnyire megfelel az, ahogy élnek. Talán a szabadságuk az, amit nem szeretnének feladni. Így pedig nagyon nehész reintegrálni őket a társadalomba (ettől függetlenül a véleményem az, hogy hagy számos kivetnivalót az új törvény). Ismerek olyan hajléktalant, aki az alkohol miatt inkább az utcát választotta, csak hogy ne éljen kötöttségben, ne szóljon neki senki, mikor, mennyit iszik. Erről mi a véleményetek?
2018. okt. 26. 14:00
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, az illető a kilátástalanság, elkeseredtség miatt vált ilyenné.
2018. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem " kilátástalanság, elkeseredettség".

A szenvedélybetegségek oka a személyiségben keresendő. Mindig is voltak, mindig is lesznek, a probléma csak az, hogy mára vagy manapság a nagy individualizmus és a szabadosság -a műliberalizmus- fegyvernek használja a mindenféle személyiségzavarokat.

És ebben rokon a szocializmus szemléletével, mert ott meg valami olyasmit mondtak, hogy nem lehet az embereket akaratuk ellenére "boldogítani"; vagy valami ilyesmit.

Most meg azt mondják a műliberálisok, hogy nem szabad akaratuk ellenére segíteni, javítani a szenvedélybetegeken, mert azzal az önrombolás szabadságát vesszük el tőlük. A lassú öngyilkosság joga mindenkit megillet szerintük.

2018. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!