Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit érdemes csinálnom egy...

Mit érdemes csinálnom egy téves címre érkezett fizetési felszólítással?

Figyelt kérdés
Nyaralónkba érkezett levél egy ismeretlen személy részére egy behajtó cégtől, simán a postaládába bedobva, hogy valami volános tartozást egyenlítsen ki az illető. Az ingatlan 30 éve a miénk, soha nem volt ide bejelentkezve senki, a házat is mi építettük.

2018. okt. 17. 08:51
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

A cím stimmel csak a név nem?

Ha legközelebb postán van dolgod add le.

2018. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve vettünk lakást. Még ma is kapunk az előző tulajdonosok nevére levelet. Ezeket beviszem a postára és kérem, hogy küldje vissza feladónak.
2018. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, hogy mi van a levélben?

Ugye ismered, hogy más levelet kinyitni tilos és sulyosan büntetik is a levéltitok megsértését...


EGyszerüen a postán vissza kellett volna adnod kinyitás nélkül és mondanod, hogy címen ilyen ember nem lakik.


ìgy most semmit nem tudsz tenni, mert ha beismered, hogy kinyitottad más levelét, még meg is büntethetnek...

2018. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Le fognak csukni.
2018. okt. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Mivel felnyitottad, csak te magad tudod visszaküldeni a feladónak. Ha van rajta címe a feladónak akkor arra, ha nincsen, akkor itt a neten keress rá a cégre és ott a levelezési címére.

Tedd bele egy nagyobb borítékba és KÍVÜL a borítékra írd rá, hogy "ismeretlen címzett miatt felszólítás visszaküldve". Majd add fel a postán.

Vagy ha már a neten keresel rá a cégre, akkor ott lesz valószínűleg e-mail címe is, akkor írj nekik egy levelet elektronikusan arról, hogy erre a címre, ilyen névre felszólítást küldtek, de ilyen személy a címen 30 éve nem tartózkodott, ismeretlen.

Ezzel megtetted amit kellett, jelezted a cégnek, hogy nem ért célba a felszólításuk, a többi már az ő dolguk.

2018. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

#3

Ne beszélj zöldségeket!

Én is bontottam már ki a szomszédom elműs számláját amit a postaládánkba dobtak. És nem azért mert kíváncsi voltam, hanem mert nem figyelgettem a nevet, azt hittem az enyém.

Csak a tartalomból jöttem rá, hogy nem minket illet.

Kérdező!

Ha nagyon rendes akarsz lenni, így ahogy van leviszed a postára, vagy csak simán kuka, vagy tüzelő.

Ha nem ajánlottan, vagy tértivevénnyel érkezik egy levél, akkor nem vagy érte felelős.

2018. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

3-as válaszoló vagyok.

Most itt csak csupa tini válaszol akiknek foggalmuk sincsen még dolgokról, vagy tényleg mindenki ennyire sötét, hogy maga a levéltitokkal nincsen tisztában????


[link]

2018. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi '88-'93 között laktunk egy lakásban, ahová jöttek nem ott lakónak levelek; nyilván most is mennek oda (többszöri jelzés ellenére is), idén pl. az egyiket utánunk is küldték, pedig teljesen más a név.



3-as, azt ugye tudod, hogy létezik tévedés fogalma is a jogban?! Mivel az ő postaládájában volt, jogosan feltételezte, hogy neki szól, amikor felbontotta, tehát nem lehet emiatt felelősségre vonni.

2018. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!