Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy facebookon elküldött...

Ha egy facebookon elküldött teljesen privát üzenetet valaki megoszt 3. személlyel az magánlevelezés megsértésének számít?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
kikerültél a napiszarra?
2018. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem :D nem olyan levélről van szó, ez egy családon belüli, testvéremnek címzett észheztérítő üzenet ymi arról szól hogy ne éljen egy 3. személy (nevezetesen a mostohaapja) árnyékában és keresse fel az anyját akinek már nincsen sok hátra. Nem pocskondiáztam senkit, nem sértettem becsületet, csupán tényeket állítottam. Minden bizonnyal ezt megfogja mutatni a 3. személynek aki utána jogi dolgokkal fog keménykedni mint ahogy tette eddig is. Csupán ennyiből kérdeztem
2018. okt. 17. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy harmadik ember nem olvashatja vagy hozhatja nyílvánosságra az író és a címzett tudta és akarata nélkül.


Tehát, ha én írok neked és te azt megmutatod valakinek az nem gond. Ha írok neked és én azt mutogatom az se gond.

Ha a nejem elolvassa a levelünket már azzal ismegsérti mi magánlevelezésünket.

2018. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemhiszem hogy ennek bármi jogi következménye lehet. Tanulság, ne írkálj kényes anyagot az interneten mert ha valaki f... az f... is marad
2018. okt. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!