Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jön személyesen el egy...

Miért jön személyesen el egy rendőrségi ügyintéző kihallgatni?

Figyelt kérdés
Van egy kisebb-nagyobb problémám! Gyanúsítottként hallgatnak ki jövőhéten, csalás gyanúja miatt. A részleteket egy másik kérdésben adtam meg, illetve kérdeztem meg! De ebben a kérdésben arra vagyok kíváncsi, hogy egy rendőrségi bűnügyi nyomozó, miért jön el 350 km-erről kihallgatni? Miért nem adja át a jegyzőkönyvet a városombeli rendőröknek, hogy hallgassanak ki! Nekem kellet volna elmennem a kihallgatásra, de Agorafóbiám van, amit igazolni is tudtam, és nem tudtam elmenni, ezért eljön személyesen kihallgatni 350 km-ről! Azt tudni kell, hogy ebben a csalási ügyben rajtam kívül tanúként hallgattak ki még két embert, akik érintettek voltak ebben! De őket, a városombeli rendőrök hallgatták ki! Azt ne mondja senki hogy azért mert gyanúsítottként kezelnek, mert volt már egy hasonló ügyem, amikor szintén gyanúsítottként kezeltek, és akkor úgy volt hogy elküldték a jegyzőkönyvet, és a városombeli nyomozók kihallgattak! Nagyjából levázolom a dolgot ebben a kérdésben is! Használt ruhát adtam fel 56.000 Ft értékben, ebben benne volt a postai díj is, amit én álltam! 550 Ft/kg-os áron értékesítettem, ami a minőségnek meg is felelt, de a kedves vásárlónak nem tetszett a minőség, új-címkés ruhákat várt ezért az árért! A ruhákat nem kaptam vissza, mert nem jutottunk kompromisszumra a postai díjjal kapcsolatban! Tovább Nem részletezném ezt a dolgot! A lényeg hogy ebben az ügyben érintett még két hölgy is, az egyik hölgy egy cégtulajdonos, ahova kellet volna utalnia az összeget a ruhákért, mert úgy volt hogy számla is kell neki róla, de meggondolta magát, és magányszemélyként szerettet volna vásárolni, mondtam akkor ebben az esetben máshová kell utalnia, egy másik hölgy számlájára utaltattam, de a feladó én vagyok, vagy voltam! Ezt a két hölgyet már kihallgatták tanúként, a városombeli nyomozók! Engem miért nem a városmbeli nyomozók hallgatnak ki? Miért jön el személyesen 350 km-ről kihallgatni? Kérdeztem is a nyomozótól hogy miért nem küldi ide a jegyzőkönyvet, azt felelte hogy" ez egy helyi szokás, hogy személyesen kell a kihallgatást lebonyolítaniuk". Mennyire felel meg ez a valóságnak? Kérek szépen mindenkit hogy csak normális válaszokat adjon, és köszönöm előre is a segítséget!

2018. okt. 27. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy ki hallgat ki téged?
2018. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért nem telefonon hallgat ki?

Vagy csak dobja át a kérdéseket facebookon?

2018. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert azért fizetik. Bonyolult volt, mi?
2018. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel nemcsak az számít, AMIT mondasz, hanem az is, HOGYAN, illetve mivel ö ismeri a többi vallomást meg az egész ügyet, ezért ö tudja, hogy mire kell esetleg rákérdezni, amit egy kivülálló nyomozó nem feltétlen gondolna.
2018. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Osztom #4 megállapítását avval a kiegészítéssel, hogy az ügyed, adataid, egyebek, még rendőrségen belül sem lehetnek publikusak, sértené a jogaidat. Egy "idegen" nyomozóval nem oszthatja meg.
2018. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet hozza a bilincset és a válasz kimenetelétől már visz is magával.
2018. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Ez a nagy bűncselekmény? Engem többször sokkal jobban megkárosítottak, egyszer kamerafelvétel volt, 2 alkalommal tudtuk ki volt. Semmilyen kihallgatás, nyomozás nem történt, pedig minden alkalommal 1-2 százezres kár történt.
2018. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kérdezö kihagyott jópár részletet, ami miatt ennyire komolyan veszik a dolgok!
2018. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felteszem azért, mert a nyomozó abból a városból jön, amelyikben feljelentettek, ahová a sértett való. Területileg ők az illetékesek. A tanúk meg, akiket meghallgattak, feltehetőleg helybeliek, azért folytatta le a vizsgálatot a helyi kapitányság.
2018. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Látom sok a negatív válasz adó! De nem baj! Az értelmes válaszokat nagyon köszönöm mindenkinek! Ezen a két ügyön nincsen semmi egyéb más dolog amit elhallgatnék!! Illetve annyi, hogy eljöttek az úri emberek kihallgatni, ketten voltak! Hozzáteszem valóban úri eberek voltak, színpatikusak, és segítőkészek, ráadásul jó fejek is volt, a körülményekhez képest! Igaz ismét rabosítottak,(ami egy adat gyűjtési cselekmény, és nem meghurcoltak), és csináltak egy "házkutatást"! Annyit mondtak még, hogy ugye a Jófogáson értékesítettem ezeket a használt ruhákat, ezen az oldalon volt több panasz bejelentés ellenem, hozzá teszem, volt olyan köztük bőven, ami nem postai úton ment, hanem elküldtem saját autóval, megnézte a kedves vásárló, mert ugye fel tüntetve a hirdetésben, hogy "aki 100.000 Ft felett vásárol, annak díjmentesen kiküldjük saját autóval, és ha nem színpatikus a termék, minden következmény nélkül visszaküldheti", tehát volt több olyan panasz ellenem a Jófogás-ra, hogy elküldtem a ruhákat a saját autómmal, megnézte, mielőtt fizetett volna, és másnap meg bepanaszolt!!! de ezt így szó szerint értsétek, felovasta a nyomozó is! Ezen még ő is elmosolyodott! Hát hol élünk!?!?! Tehát lényegre törően, most a vád arra próbál építkezni, azt még nem tudom milyen sikerrel, vagy sikertelenül, hogy a bepanaszolókat, felkeresik, és ki akarják őket hallgatni tanúként, legalább is azt mondták nekem a nyomozók akik kihallgattak! Mert tettek egy ajánlást nekem, hogy valljam magam bűnösnek, mert akkor csak egy közvetítői eljárás lesz ellenem, és kész! Vissza adom a pénzt a vásárlónak, és punktum! Csak az volt baj hogy 2 folyamatban lévő ügy van ellenem, és ezzel a megbélyegeztem volna magam! Ráadásul egyébként sem vallottam volna magam bűnösnek, mert nem vagyok bűnös! Hát nem köveket küldtem!!! Az ügyvédem is azt mondta hogy ne valljam magam bűnösnek, hisz itt nincs bűncselekmény, maximum egy fogyasztóvédelmi probléma! A negatív kommentelőknek meg csak annyit, hogy én még nem voltam soha ilyen helyzetben, és azért kérdeztem hogy miért jönnek el személyesen kihallhatni 350 km távolságból!!! Hát azt sem tudtam eddig hogy mi az a rabosítás!! Most már tudom!
2018. nov. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!