Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, ha este...

Megbüntethetnek, ha este fáklyával közlekednék az utcán?

Figyelt kérdés
Halloweeni buli része lenne, hogy fáklyával kimegyünk a temetőkbe, de nem tudom mit szólnának hozzá a rendőrök.😅

2018. okt. 29. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Mért büntetnének?
2018. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem a fáklya lenne a gond, hanem a temető.

A temető nem játszótér, nem arra való, hogy halooween-marháskodjatok!

Mielőtt belekezdetek, gondold át hogyan éreznél ha a te testvéred, anyád vagy nagyapád sírja mellett/felett buliznának idegenek, mert azt hiszik az jó poén, miközben te meg emlékezni mennél oda.

Magyarországon nem Halloween-t ünneplünk, hanem Halottak napja van, amikor tisztelettel és kicsit szomorkásan emlékszünk meg családtagjainkról akik eltávoztak közülünk. Finoman szólva is ostoba bunkó dolog oda menni és bulizni közben.

2018. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Halloween nem egyenlő a mindenszentekkel vagy a halottak napjával. A kérdésem az volt, hogy fáklya miatt szólhatnak-e ,szóval köszönöm az erre érkező választ.
2018. okt. 30. 11:15
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Először a kérdésre: nem, nem fognak megbüntetni. Semmi sem tiltja, hogy fáklyával mászkálj az utcán. Az meg az emberi jóérzés témaköre, hogy a temető nem baromkodásra kitalált hely. Oda az emberek az elhunyt szeretteikről megemlékezni mennek és semmi szükség arra, hogy ott agyatlankodjatok. A válaszokra adott reakciód sajnos arról árulkodik, hogy pont leszarod a kegyeletet és mások jóérzését.

A Halloweenról meg illene információt gyűjtened, ha már bulizgattok arra hivatkozva. Kelta etedetű ünnep és de, van köze a halottak napjához.

2018. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem magyar ünnep. És? Mindenki azt ünnepel amit akar.

A másik meg hogy nem azt mondtam,hogy a temetőben akarunk bulizni meg baromkodni...csak be akarunk menni fáklyával, körbemenni és kész 🤷 nem hiszem hogy más emiatt ne tudna megemlékezni. Az meg rég szomorú ha csak ezen az egy napon akár megemlékezni a többi napon meg ki sem megy. Na mindegy, a kérdésemre választ kaptam, köszönöm. Aki megválaszolta a kérdésem azt zöld jellel illettem. Csak azt pontoztam le aki egybol hisztizik ,hogy jaj akkor más nem tud gyertyát gyujtani. Ugyanúgy megyünk oda mint a többi ember, csak fáklyával.

2018. okt. 30. 19:40
 6/13 anonim válasza:
74%

Halloween október 31

Mindenszentek november 1

Halottaknapja november 2


Mi a probléma?

2018. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Probléma? Olvasd el a kérdést, majd a válaszokat.

Értsd meg. És nincs probléma.

2018. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki az ünnepel, amit akar. Komolyan képesek ezen egyesek problémázni? LOL Hadd döntsem el, hogy ateistaként akarok-e veletek bohóckodni a sírok felett, és keresztmintázatú mécseseket rakosgatni a csontok fölé.
2018. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Szuper! És ennek mi köze a tárgyhoz?
2018. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem arra reflektáltam, hanem az összehordott marhaságokra, amiknek egyébként pontosan annyi köze van hozzá. Tipikus vallásos. Érvek helyett dogmák.
2018. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!