Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberölésnek van elévülési...

Az emberölésnek van elévülési ideje?

Figyelt kérdés

Ebben a cikkben olvastam, hogy egy nő megölte a férjét majd beismerte az elévülés előtt egy hónappal.


[link]


Minden bűntett elévül egy idő után? Ha pl én okiratot hamisítok, az is elévül 15 év mulva? Vagy, ha súlyos testi sértést okozok, de nem derül ki hogy én voltam és nem szólok senkinek 15 éven át akkor nem elsz semmi következménye? Kicsit furcsa ez nekem.



2018. okt. 29. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Hát a cikkben benne van a válasz.
2018. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Nincs. Emberölés, háborús bűnök és emberiség ellenes bűntettek. Valamint nincs olyan bűncselekménynek ami életfogytig tartó börtönbüntetéssel is büntethető.
2018. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen a cikkben valóban benne van a válasz:


"Amikor a területre 2015-ben már a rendőrséggel együtt visszatértek, az időközben alaposan megváltozott környezet miatt a nő nem tudta pontosan megmutatni, hol ásta el a holttestet. Ennyi idő után pedig hiába keresték, a tetem soha nem került elő. Mivel azonban a nő beismerő vallomást tett, és nem szenved kóros elmeállapotban, folyik ellene az eljárás."



Mivel nincs holttest így nincs bűncselekmény sem. Az ügyet bűncslekmény hiányában fogják ejteni, de ha bármikor az elő kerül és ez igaz az élete végezetéig, le kell majd csüccsennie. A cikk meg erősen félrebeszél több ponton.

2018. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem is létezik olyan, hogy elévülési idő?

Egyáltalán honnan indul ez az egész? A bűn elkövetésétől, vagy amikor a rendőrség elkezd foglalkozni vele? Vagy amikor kiszabták a bűntetést?

2018. okt. 29. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Elévülési idő általában létezik, annyi amennyi az adott cselekményért kiszabható. Ha egy cselekményért életfogytig történő szabadságvesztés a kiszabható, akkor értelemszerűen nincs elévülési ideje sem.
2018. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez az elévülési idő honann indul pontosan? A bűntett elkövetésétől?
2018. okt. 29. 22:53
 7/13 anonim ***** válasza:
A hatóság tudomására jutástól. Jó, de nem fog elévülni mert vannak egyéb szabályok is mint mikor a tartozásnál kiküldenek egy felszólítást. Itt is kiküldenek egy újabb idézést, egy ügyvéd megbolygatja a sztorit vagy hasonló. Kamu a cikk. Emberölés nem évül el.
2018. okt. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

2-es, 7-es, miért írtok baromságokat?

Egyáltalán, minek válaszoltok ha hülyék vagytok valamihez?


Az emberölésnek is van elévülési ideje. Rendre a kiszabható büntetési tétel maximuma a bűncselekményeknél az elévülési idő, de legalább öt év.


Az emberölés alapesete tehát elévülhet és el is évül, adott esetben.

Azonban, az emberölés minősített esetei (aljas indok, nyereségvágy, stb.) már nem biztos, hogy elévülnek, sőt.

Az erőszakos cselekmények sem évülnek el, ha azok sértettje fiatalkorú és ha a törvény 5 évvel vagy annál súlyosabb büntetéssel fenyegeti a cselekményt.


Elévülés egyébként kétféle van.

Az egyik, amikor vki elkövet valamit, a kiléte homályban marad de egy idő után, ha meg is tudják, hogy ő volt az elkövető, akkor sem büntethető. Ez az idő szokott lenni a büntetési tétel felső határa.

A másik, amikor a tettes megvan, el is itélik, de nem vonul be a börtönbe. Ilyenkor ha bizonyos ideig nem tudják lecsukni, akkor később már nem is lehet. Ez a végrehajtási elévülés.

2018. okt. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

"A hatóság tudomására jutástól."


Hát nem!!!


Az elévülési idő a cselekmény befejezetté válásának időpontjától számítandó, nem pedig a hatóság tudomására jutásától.

LOL

Ekkora birgét...

2018. okt. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszi utolso ketto, mostmsr ertem az egeszet. Ha pl 2010-ben elkovetek valamit aminek a felso hatara 10 ev, akkor az a dolog 2020-ban fog elevulni. Es ha a rendorsegen feljelent valaki mondjuk 2022-ben akkor mar nem tudnak velem mit kezdeni mivel az akkorra 2eve elevult.
2018. okt. 30. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!