Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NAV feljelentés: névvel vagy...

NAV feljelentés: névvel vagy név nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szemét ismerősöm, eléggé megkeserítette az életem. Sok csontváz van a szekrényében átvitt értelemben, bosszúból feljelentettem a NAV-nál az egyik ilyen ügyével (feketén adja ki a lakását, plusz jogtalanul vette fel a CSOK-ot, nem teljesíti a feltételeket). A NAV most velem szórakozik, hogy névvel vagy név nélkül akarom-e feljelenteni. Van, aki ebben tudna segíteni, hogy érné meg?


Ha névvel jelentem fel, tuti foglalkoznak az üggyel (kötelesek), és nekem tájékoztatást is adhatnak a végén. Viszont ha mégsem találnak nála semmit, könnyen engem büntethetnek meg hamis feljelentésért (ami abszurd lenne, de ki tudja nekik hol van befolyásuk...). De pl nem tudom, az én adataimat kiadhatják-e a feljelentett félnek.


Ha név nélkül jelentem fel, lehet nem foglalkoznak az üggyel, mert nem kötelesek. Akkor felesleges volt az egész eddigi hajcihő.


Ti melyiket választanátok? Megkockáztassam, hogy lehet megtudják, hogy én voltam, ráadásul ha mégsem találnak náluk semmit, még engem büntetnek meg?


2018. okt. 31. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a piti feljelengetők örök dilemmája.

Aki komolyan nyomja az csak névvel teszi büszén felvállalva magát.

2018. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha mégsem találnak nála semmit, könnyen engem büntethetnek meg hamis feljelentésért (ami abszurd lenne,"


Miért is lenne abszurd, kis kócsag?

Ha téged jelentene fel valaki alaptalanul, akkor is ezt mondanád?

2018. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudsz anonim módon feljelentést tenni, olvasd el a kisbetűs részt:

Az IP címet elmentik.


Név nélkül is foglalkoznak vele, ha van idejük és kell a pénz.

Igen, ha nem találnak semmit, akkor téged kúrnak seggbe.

anonim mód:

tor böngésző, nyilvános -kávéházi-, net.

2018. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem alaptalan, 100%, hogy feketén adják ki az ingatlant. A kérdés ott van, hogy mi van, ha ismerősük van a NAV-nál és elintézi nekik... ezek profi csalók mindenben.
2018. okt. 31. 12:57
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

"Nem alaptalan, 100%, hogy feketén adják ki az ingatlant."


És te ezt bizonyítani nem tudod, de azért elvárod, hogy a hatóságok elmeszeljék őket?

Nem vagy te egy kicsit sötét?

2018. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bizonyítani úgy tudom, ha odamennek a lakáshoz, és megkérdezik a szomszédokat, majd a lakás tulajdonosát, hogy vannak a számlák, szerződések...
2018. okt. 31. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg vannak kapcsolatai akkor mindenképpen alsó fiókba kerül az ügy. Ha nagyon ugrálsz akkor meg te kapsz nav ellenőrzést hogy megértsd hogyan nűködik a rendszer.
2018. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben is volt egy ilyen. Nagy ház, nagyon sok albérlő lakott benne bejelentetlenül, akik folyton cserélődtek. Minden új albérlőnél ment a bejelentés a NAV-nak, kb 3 havonta. Ma már a tulajdonos elveszítette a házát, nemrég kellett elhagynia. Kb. 2 évig húzódott az ügy. A feljelentés névvel ment egyébként, egy ismerősöm intézte.
2018. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

"Bizonyítani úgy tudom, ha odamennek a lakáshoz, és megkérdezik a szomszédokat, majd a lakás tulajdonosát, hogy vannak a számlák, szerződések..."


Ez nagyon ismerős, ezt a választ már egyszer leírtam.

Szóval Te voltál aki már egyszer kérdezted ezt.

2018. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas. Spicliknél rosszabb nincs, mindegy miylen ügy, akkor is a legszánalmasabb cselekedet spicliskedni.
2018. nov. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!