Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most, hogy végigkövethető...

Most, hogy végigkövethető lesz egy-egy ember az egész városban, mennyiért adják el az infot?

Figyelt kérdés

Hála az Istennek tovább erőltetik a megfigyeltség érzését a lakosságban és most már bárhová mész nyomon követheti Pityke őrmester és csipet csapata, hogy ki mikor honnan hová tart.


A felől már semmi kétsége az embernek, hogy a térfigyelő kamera előtt ülő személyzet, gond nélkül fotózza, filmezi le a kamerán lévő embereket mindenféle élethelyzetben (sz*p*fantom), tehát gond nélkül visszaélnek ezzel a pozícióval.



Micsoda remek ötlet, hogy mostantól egyetlen szerveren végigkövethető adott "célszemély" A-ból B-be.


Remélem ezek után a zsebtolvajoknak kiadják ki merre részeg, kit hol lehet kizsebelni, ki hova h*gyozott, ki mikor nincs otthon és még ezt a BKK járműveken is megtehetik, belezoomolva mit visz Kati néni a szatyrában a piacról.



Miféle jogvédő aki erre rábólintott?


Ki hisz ma egy rendőrnek, aki megfigyelhet mert felfújtad a kerékpárod egy benzinkúton? Aki éjjel belepofátlankodik a privát szférádba mert annyi esze van mint a csizmád sarkára tapadt kutyaxarnak. II. kerületi idióták.

Megtörtént eset.



2018. okt. 31. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Semmenyiért. Kínai modellt akarják teljesen átvenni már és nem csak gazdaságilag. Pár év és nálunk is bevezetik a krediteket a mindennapi életben. I
2018. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
A konteón kívül mi a kérdés?
2018. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ellenőrizetlenül lehet embereket megfigyelni egy teljes nagyvárosban. Melyik része nem érthető?
2018. okt. 31. 15:16
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Mit szeretnél csinálni, ami nem bírja el a kamerákat?

Ha nincs vaj a füled mögött onnantól értelmetlen a kérdés?

2018. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

A kerületemben már úgyis kb. 300 emberre jut egy kamera. Persze a felderítési arány nálunk az egyik legrosszabb, a közbiztonság romlik, a kameráknak semmi hasznuk, érezhető hatásuk nincs.



Nyugaton rengeteg tanulmány bizonyítja, hogy kvázi feleslegesek a közterületi térfigyelő kamerák.

Volt, ahol le is szerelték őket, persze ennek érezhető hatása nyilván nincs.



Jó mutyilehetőséget jelentenek ezek a térfigyelő kamerák. Ezek is jó bevételi források havernak.


A lakosságot pedig "megnyugtatják", ők áldozatosan milyen sokat tesznek a mi biztonságunkért.



Tényleg egyfajta összeesküvés-elméletre adhat okot, hogy 30 napig tárolják közös szerveren minden kamera képét...



Abban pedig biztosak lehetünkk, hogy ha pl a járásunk kicsit is vicces, valakik, valahol jót röhögnek rajtunk.

2018. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért adnák el? De remélhetőleg így még több gazfickót kapnak el. Nagyon helyes.
2018. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

én minden nap vásárlok tőlük felvételeket...minden csütörtökön akciósak, kivéve ezen a héten, az ünnep miatt elmarad az akciós kiárusítás...


egyébként én is ezt nem értem az ilyenekkel, meg a másik fajták(bár szerintem a kérdező azok közé is tartozik), akik állandóan amiatt rettegnek, hogy lehallgatják a telefonbeszélgetéseiket...


mi ezzel a baj? van valami titkod?

2018. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 5 vagyok és várom tételesen, hogy a válaszom melyik részével nem értetek egyet.


"Érdekes", a Facebook-on a vonatkozó cikkek alatti kommentek között csak kb. 5-10%-ban voltak jelen a kamerapártiak.



Egyébként tudnék linkeket, amik alátámasztják az általam állítottakat. Igaz, keresni kellene, mert nyilván nem könyvjelzőztem be.

2018. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Van egy hírem. Ha androidos vagy Apple telefonod van, eddig is nyomon követtek. Az online tevékenységeidet is folyamatosan nyomon követik, naplózzák, tárolják és eladják. Úgy rémlik, valamikor azt olvastam, az adatok durván 5$/fő értéket képviselnek egy átlag embernél.
2018. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, hogy a mobilos alkalmazások is követnek, nemcsak a nyóckeres közteresek röhögnek rajtam.



Ettől miért lennék jobb véleménnyel arról, hogy egy drága, sőt, túlárazásra, mutyira okot adó beruházás lesz? Aminek semmi értelme, parasztvakítás, látszatintézkedés? Biztonságos ennyi adat egy helyen? Milyen titkosítást fognak alkalmazni?



Aki ennyire kamerapárti, látott már térfigyelő kamerát?

Van az otthona közelében?

2018. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!