Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet-e érdeklődni a...

Meg lehet-e érdeklődni a rendőrségen, hogy egy adott számú büntetőeljárás lezárult-e már?

Figyelt kérdés

Egy olyan büntetőeljárás után érdeklődék a rendőrségen (BRFK), amelynek én nem voltam érintettje, viszont amelynek kimenetele befolyásolja egy olyan polgári per kimenetelét, amelynek érintettje vagyok.


A bíróság hiába kereste meg többször is a rendőrséget, az nem válaszolt, ugyanakkor egy egykor rendőrként dolgozó magánnyomozó által sikerült kideríteni, hogy az adott büntetőeljárást már lezárták - feltételezhetően bűncselekmény hiányában.


Nekem erre az eredményre (hivatalos formában, és nem csak szóbeli információként) a polgári per során szükégem lenne, de mivel nem voltam résztvevője a bünetőügynek, nekem nem adnak felvilágosítást.


Ügyvédem írt panaszt a rendőrségre, de arra sem válaszoltak.


Mit lehet tenni? Panasz az ügyészségnek, esetleg Belügyminisztáriumnak?


Egyáltalán hogyan fordulhat elő, hogy a rendőrség nem válaszol a bíróság többszöri megkeresésére sem?



2018. nov. 3. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Na, ez egy jó kérdés. Van arra mód, hogy a bíróság beidézze tanúnak az illetékes rendőröket?
2018. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hinném. Nem tudom, megkérdezem az ügyvédemet.


De teljesen nonszensz a helyzet, egyszerűen nem értem, hogy mi folyik itt.

2018. nov. 3. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A rendőrség csak annak adhat tájékoztatást, illetve küldhet pl. egy nyomozás befejezéséről szóló határozatot, aki az ügynek részvevője. Ha te nem vagy az, akkor neked nem adhatnak ki információt. Nem is kell semmilyen határozatot kapnod az ügy lezárásáról.

Ha nem te vagy abban az ügyben a sértett, bármilyen vagyoni érdekelt, mert feltételezem, hogy nem vádlott vagy, akkor egyszerűen semmi közöd hozzá.

Ha bármilyen módon összefüggés van a polgári perrel, akkor pedig az erre irányuló indítványodat terjeszd elő a polgári per során, a bíróság pedig hivatalos úton megkeresheti a rendőrséget tájékoztatás végett.

Azt pedig nem gondolnám, hogy megfelelő törvényi hely megjelölésével többszöri megkeresésre nem válaszol a rendőrség. Ezt a bíróságon mondták neked a polgári perben? Volt megkeresés valóban többször a rendőrség felé? Amúgy meg akkor az adott bírónak kell felvenni a kapcsolatot az adott rendőrséggel, hogy most akkor mi van?

2018. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A büntetőügyhoz úgy van közöm, hogy jogilag mégsincs. A feljelentés ismeretlen tettes ellen szólt az én kislányom bántalmazásáról, amelynek célszemélye egyértelműen én voltam. A nyomozást elrendelő ügyészségi határozatban úgy is van megemlítve a nevem, mint aki ellen a feljelentés szól. Mindezeket azért tudom, mert anyuka becsatolta a bíróságra "bizonyítékként", ahová meg azért járkálok, mivel ő erre a nemlétező bűncselekményre hivatkozva akarja korlátozni a kicsivel a kapcsolattartásomat.


Kétszer érdeklődtem az ügyészségen, hogy hogy áll a nyomozás, de mivel én nem követtem el semmit, és ennek megfelelően nem is kerültem igazán képbe, és a rendőrség nem keresett meg egyszer sem, most már egy teljes éve, ezért mindkétszer azt mondták, hogy nem adnak felvilágosítást. Hiába küldtem el nekik a polgári peres eljárás adatait, hogy igenis érintett vagyok, nem érdekelte őket.


A magánnyomozó szerint a büntetőügy június 1-jén lezárásra került - de ez ugye csak egy szóbeli információ, ami egy bíróságnak kevés. A bíróság addig nem hajlandó döntést hozni, amíg a rendőrségtől nem érkezik hivatalos visszajelzés, hogy az ügyet bűncselekmény hiányában lezárták.


A rendőrség a bíróság kétszeri megkeresésére sem válaszolt, ahogy a gyámhivatalnak sem, és a ügyvédem panaszára sem. Az ügyvédem most az ügyészségnél fog panaszt tenni.


Én nem tudom, hogy mi folyik ebben az országban, de ez botrány! Mit képzel magáról a rendőrség, hogy ők bármit megtehetnek?

2018. nov. 4. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!